Jakub Chełstowski nagrodzony Innowatorem 2021

Redakcja Wprost po raz 11. przyznała nagrody Innowator. Tym razem wśród laureatów znalazł się tyszanin i zarazem marszałek województwa śląskiego: Jakub Chełstowski.

Chelstowski z nagroda innowator

Kapituła w uzasadnieniu do przyznanego wyróżnienia doceniła wkład lidera samorządu wojewódzkiego w promocję śląskich firm na rynkach krajowych i zagranicznych oraz pomoc dla firm w sektorach, które najbardziej ucierpiały w okresie pandemii. Doceniona została również inicjatywą marszałka Chełstowskiego, jaką jest Europejskie Forum Przyszłości. Wydarzenie to, które odbędzie się w dniach 7 - 9 października na Stadionie Śląskim ma szanse stać się największym wydarzeniem tego typu w Europie Centralnej.

Podczas odbierania nagrody Innowator Marszałek Województwa podkreślił, że wyróżnienie jest zasługą całego zespołu Urzędu Marszałkowskiego. Podkreślona została również zmiana jaka zachodzi w województwie śąlskim w zakresie jego kierunków rozwoju.

- Strategia Zielone Śląskie, w regionie górniczym to coś co jeszcze kilka lat temu było nie do pomyślenia. ?Dzisiaj to realne działania, które wdrażamy w różnych obszarach, które zostały wymienione, ale również realna szansa na to, że przyszłość Śląska jest zielona – podkreślił Marszałek Chełstowski.

Przy tej okazji warto dodać, że województwo śląskie właśnie za te działania otrzymało również inną nagrodę - Europejski Region Przedsiębiorczości. To wyróżnienie przyznawane przez Komitet Regionów, który jest jedną z instytucji działający w strukturach Unii Europejskiej.