Jakub Chełstowski z nagrodą specjalną ministra na gali Orłów Wprost

Dziś odbyła się pierwsza z uroczystych gal Orły Wprost. W Teatrze Polskim wręczono statuetki laureatom nagrody z województwa śląskiego. Wśród nagrodzonych znalazł się m.in. marszałek Jakub Chełstowski.

Orly wprost chelstowski

Wyróżnienia przyznawano w kategoriach: biznes, samorządowiec, osobowość regionu, natomiast minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda wręczył nagrody specjalne.

Właśnie z rąk ministra nagrodę odebrał Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego. Decyzję o przyznaniu wyróżnienia uzasadniono bardzo dobrym wydatkowaniem środków unijnych z największego programu regionalnego w kraju w perspektywie finansowej na lata 2014-2020.

To kolejne wyróżnienie dla województwa śląskiego w ostatnim czasie. Zaledwie w marcu brytyjski Financial Times sklasyfikował je na 6. miejscu wśród europejskich regionów potrafiących najskuteczniej przyciągać zagraniczne inwestycje.

Nagrody specjalne ministra wręczono również Antoniemu Szlagorowi - burmistrzowi Żywca, Władysławowi Szczotce - byłemu dyrektorowi Bielskiego Centrum Kultury, Jadwidze Jurasz z Towarzystwa Miłośników Ziemi Żywieckiej, Andrzejowi Maciejowskiemu z Gminnego Ośrodka Kultury w Milówce oraz zespołowi Golec uOrkiestra za całokształt twórczości.

Orły Wprost są przyznawane od 2016 roku. To nagrody dla firm, samorządów, wybitnych osobowości regionów oraz przedstawicieli nauki, medycyny i działaczy społecznych wnoszących szczególny wkład w rozwój gospodarki, regionu oraz kraju. Nagrodę stworzono po to, by uhonorować regionalnych liderów, którzy inwestują środki unijne z korzyścią dla swojego regionu i całego kraju. W tym roku ma odbyć się jeszcze 5 gal w różnych województwach.

czytaj więcej:

Chelstowski z nagroda innowator

Jakub Chełstowski nagrodzony Innowatorem 2021

Budowa parking park&ride w Tychach

Budowa parkingu wielopoziomowego obok tyskiego szpitala

Julie ricard r TX Kkh Hgo VM unsplash

Zbiórka żywności w Tychach dla uchodźców

256452357 718677832851470 3457952839384058386 n

W Tychach pojawiły się budki lęgowe dla ptaków

Jim reardan gysl V Zcs NK4 unsplash

Program Czysty Powiat to oszustwo!

Skrzyżowanie Tychy

Kolejne skrzyżowanie w Tychach w przebudowie

Serena repice lentini 9rwx Zc J Pdp I unsplash

Wodny Park Tychy znowu uczy pływać tyskich uczniów