Kara dla tureckiego przewoźnika w Tychach. Kontrola ITD wykazała nieprawidłowości

Skontrolowany w Tychach kierowca tureckiego przewoźnika nie posiadał specjalnego pozwolenia na przewóz. Kontrola ujawniła też niedozwolony ładowny przejazd.

WITD
Skontrolowany w Tychach ciągnik

Polsko-turecka umowa pozwala na dwustronny przewóz pomiędzy Turcją a Polską bez konieczności posiadania zezwolenia. Jednak w tym wypadku nie był to przewóz dwustronny. Kierowca powinien posiadać specjalne polskie zezwolenie. Bez tego ITD ukarała go za nieprzestrzeganie zasad wykonywania przewozów, które ustanowione są w umowie Europejskiej Konferencji Ministrów Transportu. Celem umowy jest rozwój systemu transportu w Europie.

Zezwolenie EKMT pozwala na wykonywanie nieograniczonej liczby międzynarodowych przewozów i tranzytów między państwami będącymi członkami EKMT.

Okazało się, że kierowca, którego w Tychach skontrolowała Inspekcja Transportu Drogowego podmieniał naczepy z ładunkami do i z Polski na terenie Czech.

Dodatkowy nielegalny przewóz i wysoka kara

W trakcie kontroli inspektorzy doliczyli się niedozwolonego czwartego ładownego przewozu od momentu wyjazdu pojazdu z Turcji.

– Analiza wykazała, że kontrolowany przewóz z ładunkiem przeznaczonym do jednego ze śląskich miast jest już niedozwoloną czwartą jazdą z ładunkiem licząc od ostatniego wyjazdu z ładunkiem z Turcji. Zasady takie obowiązują przewoźników korzystających z międzynarodowych zezwoleń EKMT. Naruszenie tych reguł powoduje, że przewoźnik nie może korzystać z przywilejów posiadania takiego zezwolenia i powinien posiadać zezwolenie wynikające z międzypaństwowych umów dwustronnych – informują inspektorzy.

Turecki przewoźnik dostał karę 12 tysięcy złotych. Po zakończeniu kontroli kierowca w imieniu tureckiego przedsiębiorcy opłacił kaucję. Zorganizował też przewóz ładunku do miejsca docelowego przy pomocy polskiego przewoźnika.

czytaj więcej:

Tablica informacyjna osiedle K

Kolejne tablice informacyjne pojawiły się w Tychach

Transport Tychy

Nowa polityka transportowa w Tychach

Png 20211109 003524 0000

Radna apeluje o podświetlenie urzędu na biało-czerwono

Roman lopez Wpw Vfb3 b B4 unsplash

"Postaw na nogi!" pod Żyrafą! Wystąpi Dawid Tomala

In 20210616 123427639

Kolejne skrzyżowanie będzie nieprzejezdne

Zablokowany pojazd

Kolejny kierowca zablokował się pod "Mostem Mistrzów"

Lotto

Niedaleko Tychów ktoś wygrał wielkie pieniądze!