Kara dla tureckiego przewoźnika w Tychach. Kontrola ITD wykazała nieprawidłowości

Skontrolowany w Tychach kierowca tureckiego przewoźnika nie posiadał specjalnego pozwolenia na przewóz. Kontrola ujawniła też niedozwolony ładowny przejazd.

WITD
Skontrolowany w Tychach ciągnik

Polsko-turecka umowa pozwala na dwustronny przewóz pomiędzy Turcją a Polską bez konieczności posiadania zezwolenia. Jednak w tym wypadku nie był to przewóz dwustronny. Kierowca powinien posiadać specjalne polskie zezwolenie. Bez tego ITD ukarała go za nieprzestrzeganie zasad wykonywania przewozów, które ustanowione są w umowie Europejskiej Konferencji Ministrów Transportu. Celem umowy jest rozwój systemu transportu w Europie.

Zezwolenie EKMT pozwala na wykonywanie nieograniczonej liczby międzynarodowych przewozów i tranzytów między państwami będącymi członkami EKMT.

Okazało się, że kierowca, którego w Tychach skontrolowała Inspekcja Transportu Drogowego podmieniał naczepy z ładunkami do i z Polski na terenie Czech.

Dodatkowy nielegalny przewóz i wysoka kara

W trakcie kontroli inspektorzy doliczyli się niedozwolonego czwartego ładownego przewozu od momentu wyjazdu pojazdu z Turcji.

– Analiza wykazała, że kontrolowany przewóz z ładunkiem przeznaczonym do jednego ze śląskich miast jest już niedozwoloną czwartą jazdą z ładunkiem licząc od ostatniego wyjazdu z ładunkiem z Turcji. Zasady takie obowiązują przewoźników korzystających z międzynarodowych zezwoleń EKMT. Naruszenie tych reguł powoduje, że przewoźnik nie może korzystać z przywilejów posiadania takiego zezwolenia i powinien posiadać zezwolenie wynikające z międzypaństwowych umów dwustronnych – informują inspektorzy.

Turecki przewoźnik dostał karę 12 tysięcy złotych. Po zakończeniu kontroli kierowca w imieniu tureckiego przedsiębiorcy opłacił kaucję. Zorganizował też przewóz ładunku do miejsca docelowego przy pomocy polskiego przewoźnika.

czytaj więcej:

Tablica informacyjna osiedle K

Kolejne tablice informacyjne pojawiły się w Tychach

ZKA w zamian pociągów

Zastępcza komunikacja w związku z przebudową wiaduktu

Jeshoots com Lt Nv Q Hd Kkmw unsplash

Wraca stacjonarna pomoc prawna w Tychach

Zalane pomieszczenie na poziomie -4

Podziemny "basen" za 40 milionów złotych!

Gaska

Gąska Balbinka wróciła na tyski plac zabaw!

Drogowiec zrywa drogę

Kolejne tyskie skrzyżowanie w remoncie

Policja

Tyscy policjanci doskonalili swoje umiejętności