Wypadek przy ulicy Warszawskiej w Bieruniu. Bus zderzył się z osobówkami

Do zdarzenia doszło przy ulicy Warszawskiej w Bieruniu. Kierowca jadący pojazdem marki Volkswagen Golf zjechał na przeciwległy pas i zderzył się z prawidłowo jadącym busem. 7 osób zostało rannych, w tym ciężko kierowca volkswagena.

W środę, 16 lutego około godziny 6:20, przy ulicy warszawskiej doszło do zderzenia samochodu Volkswagen Golf i busa prywatnego przewoźnika.

- Kierowca samochodu volkswagen jadący od Tychów w kierunku Oświęcimia z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwległy pas i zderzył się z busem. W wyniku wypadku poszkodowanych zostało 7 osób. Kierowca osobówki poniósł na tyle poważne obrażenia, że został przewieziony przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala - wyjaśnia ap. szt. Katarzyna Skrzpczyk, oficer prasowa KPP w Bieruniu.

Łącznie zderzyły się 4 pojazdy

Oprócz busa i volkswagena w korku, który powstał od momentu wypadku, zderzyły się dwie inne osobówki. Łącznie pojazdami podróżowało 14 osób. Na miejscu zjawiły się karetki, Trzy jednostki PSP i jedna OSP. Droga jest całkowicie zablokowana w obu kierunkach.

Jak informuje straż, wszyscy uczestnicy wypadku o własnych siłach opuścili pojazdy, nie było osób zakleszczonych.

Zdjęcia dzięki uprzejmości profilu Bieruń - Sprawy z Twojego Miasta