Kawa na przystanku Tychy Tęcza. Finał Europejskiego Tygodnia Mobilności ZTM

Z okazji Dnia bez Samochodu, 22 września ZTM będzie częstował kawą na przystanku Tychy Tęcza. Podróżni będą też mogli pojechać za darmo komunikacją miejską.

Kawa

W ramach finału Europejskiego Tygodnia Mobilności ZTM podróżujący będą mogli wypić kawę i spotkać się z dyrekcją ZTM oraz samorządowcami.

Szczegóły spotkań z okazji Dnia bez Samochodu

  • 7:00 - 8:00 Centrum Przesiadkowe Brynów w Katowicach – dyrektor ZTM Małgorzata Gutowska oraz przedstawiciel UM Katowice.
  • 8:00 - 9:00 na Dworcu w Tarnowskich Górach (zastępca dyrektora ZTM ds. handlowych Andrzej Stangret oraz przedstawiciel UM Tarnowskie Góry).
  • 15:00 - 16:00 na przystanku Nowy Bytom Urząd Miasta w Rudzie Śląskiej (dyrektor ZTM Małgorzata Gutowska oraz przedstawiciel UM Ruda Śląska).

Kawa na przystankach

W godzinach od 6:00 do 9:30 i 14:30 do 18:00 pasażerowie będą mogli napić się kawy rozdawanej przez ZTM. Punkty, w których pasażerowie napiją się kawy:

  • Tychy (przystanek Tychy Tęcza),
  • Dąbrowa Górnicza (przystanek Dąbrowa Górnicza Centrum),
  • Gliwice (przystanek Gliwice Plac Piastów).

Darmowy transport komunikacją miejską

22 września z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu wszyscy będą mogli podróżować komunikacja miejską za darmo pod warunkiem posiadania przy sobie dowodu rejestracyjnego samochodu. Tak samo sytuacja wygląda w pociągach Kolei Śląskich (z wyłączeniem odcinka Chałupki – Bohumin oraz pociągów Ornak na odcinku Żywiec – Zakopane).

Pamiętajcie tylko, że w związku z przebudową wiaduktu od 21 do 23 września nieobsługiwane są stacje Tychy Zachodnie, Tychy Grota-Roweckiego i Tychy Lodowisko. Funkcjonuje tam autobusowa komunikacja zastępcza - przypomina Urząd Miasta Tychy

Śląski kabareciarz w roli kontrolera

O godzinie 7:00 Krzysztof Hanke wcieli się w rolę kontrolera biletów. Kabareciarz rozpocznie swoją podróż w centrum przesiadkowym Brynów w Katowicach.

Miasto Tychy zachęca do korzystania z alternatywnych środków transportu

22 września obchodzimy Europejski Dzień bez Samochodu! Gorąco zachęcamy Was do korzystania z alternatywnych środków transportu. Niech w ruch pójdą rowery, hulajnogi, autobusy, trolejbusy czy pociągi! - informuje Urząd Miasta Tychy na Facebook'u