Kibice razem nie tylko ze sportowcami

Bycie kibicem to nie tylko dopingowanie swojej ulubionej drużyny sportowej. To także wspieranie i pomaganie potrzebującym w okolicy, co wielokrotnie już udowodnili członkowie ośrodka Kibice Razem GKS Tychy.

GKS Tychy zdjecie głowne

Ośrodek Kibice Razem GKS Tychy powstał w 2014 roku i od samego początku jednym jego z głównych celów było integrowanie tyskiej społeczności. Tyszanie włączają się nie tylko na meczach piłkarskich, ale także hokejowych, na których GKS Tychy od lat odnosi duże sukcesy.

Wiele ostatnich inicjatyw było związanych z organizacją obchodów 50-lecia istnienia GKS-u Tychy, które przypadły w 2021 roku. Z tej okazji powstał specjalny biuletyn prezentujący działania podejmowane przez fanów. W siedzibie ośrodka odbywają się też spotkania, a miejsce to stanowi punkt integracyjny dla całej kibicowskiej społeczności.

Wraz z Fundacją Cicha Nadzieja kibice organizują zbiórkę plastikowych nakrętek dla Szpitala Miejskiego w Tychach. Przeprowadzają również zbiórki żywności dla podopiecznych i rodzin ze Specjalistycznej Placówki Wsparcia Dziennego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej "BAZA" w Tychach w ramach akcji "I Ty Kibicu GKS Tychy możesz zostać Św. Mikołajem". Z zebranych artykułów przygotowywane są świąteczne paczki dla potrzebujących.

Ośrodek Kibice Razem GKS Tychy dba również o pamięć historyczną. Od 2016 roku wraz z Fundacją Wolność i Demokracja, organizuje bieg Tropem Wilczym, który ma na celu upamiętnienie żołnierzy podziemia niepodległościowego i uczczenie dnia Żołnierzy Wyklętych.