Kiedy jest najlepszy moment na to, by wręczyć firmowy prezent?

Załoga biura, dział lub firma jest ważną społecznością w życiu każdego pracującego człowieka – widujemy się z ludźmi z pracy praktycznie każdego dnia, niejednokrotnie dzieląc doświadczenia czy przeżycia. Z czasem pomiędzy pracownikami nawiązuje się bardzo ważna więź, mogąca urosnąć nawet do rangi wieloletniej przyjaźni. Firmowe prezenty można wręczać z bardzo różnych okazji: świętując awans, żegnając odchodzącego na emeryturę pracownika czy celebrując urodziny jednego z nich. Świętowanie tego typu okoliczności sprzyja budowaniu przyjaznego miejsca pracy, w którym panuje wszechobecna atmosfera szacunku oraz doceniania. Pracownik czuje, że bierze czynny udział w życiu firmy, będąc jej ważnym członkiem; dzięki temu zwiększa się również jego produktywność i wkład w dobre prosperowanie.

Kiedy jest najlepszy moment na to, by wręczyć firmowy prezent?

Prezent firmowy – miły gest, który pozostaje w pamięci na dłużej

Drobny upominek firmowy jest zawsze mile widziany. Niektóre firmy, działając w celu zwiększenia tolerancji polityki inkluzyjności, nie praktykują wręczania podarunków czy świętowania okoliczności, które mogą kogoś urazić. W dużych, często międzynarodowych korporacjach, nie ma więc kultury wręczania sobie prezentów z okazji świąt religijnych, Dnia Kobiet czy Dnia Mężczyzn. Neutralność firm to jednocześnie dowód na poszanowanie różnorodności kultur, wyznań oraz równości płci. Sam moment wręczania prezentu pracownikowi czy szefostwu również wymaga przemyślenia. Bardzo często upominki wręczane są w trakcie pracy, podczas przerwy czy specjalnie zorganizowanego spotkania w grupie pracowników. Wiele firm organizuje swoim pracownikom pożegnania związane z przejściem do innego działu, odejściem na emeryturę czy zmiana pracy. Wtedy zazwyczaj szef ze współpracownikami organizują pożegnalny firmowy prezent. Tego rodzaju podarunki mogą być także wręczane pracownikom z tytułu osiągnięcia wysokich wyników. Z pozoru drobny gest jest w stanie zapaść w pamięć, podnosząc morale. W tego typu okolicznościach upominki zazwyczaj wręczane są po równo bądź według z góry określonego klucza – w taki sposób, by nikt nie poczuł się pominięty lub potraktowany niesprawiedliwie. Pracownicy mogą również zdecydować się na wręczenie upominku dla szefa, z okazji powstania firmy czy ważnej rocznicy. Możliwości jest wiele, pozostaje wyłącznie zastanowić się nad tym, jaki prezent warto podarować współpracownikowi lub przełożonemu.

Co można wręczyć szefowi lub współpracownikom na prezent?

Ze względu na formalność większości kontaktów pracowniczych, wybrany upominek powinien być gustowny, stosowny i dopasowany do osobowości oraz zainteresowań osoby obdarowywanej. W przypadku przejścia pracownika na emeryturę, doskonale sprawdzi się prezent związany z jego pasją, na którą w końcu będzie mógł mieć czas – w internetowym sklepie Murrano odnajdziemy całą masę propozycji prezentowych dla prawdziwych pasjonatów. Bezpiecznym prezentem dla pracownika czy szefa jest słodki prezent w postaci zestawu miodów czy herbat, a także eleganckiego pióra. To ostatnie to bardzo stylowy podarunek, zwłaszcza jeżeli umieści się na nim specjalną dedykację, która zawsze będzie przypominała o okazji, z powodu której ktoś otrzymał ten upominek. Na stronie https://www.murrano.pl/ znajdziemy między innymi serię piór i długopisów firmy Parker czy Watermark, na których możemy zamieścić dowolny napis, jaki zostanie profesjonalnie wygrawerowany bezpośrednio na produkcie. Całość zapakowana jest w subtelne, ozdobne pudełko, do którego może zostać dołączona tabliczka z najszczerszymi życzeniami z powodu danej okazji.