Kierowca BMW, który „driftował” na rondzie w Tychach nie zostanie ukarany

Portal NowinyTyskie.pl ustalił co stało się ze sprawą „driftu” na rondzie Paprocańskim w Tychach. Policja poinformowała o wszczęciu czynności wyjaśniających ale sprawa została umorzona.

Fot. NowinyTyskie.pl
Tyski "drift" na rondzie Paprocańskim.

Do zdarzenia doszło w czerwcu 2021 roku, na rondzie Paprocańskim w Tychach. Przechodzień uchwycił na nagraniu kierowcę BMW, który nie zwracając uwagi na panujący w mieście ruch wjechał na rondo po czym zaczął je okrążać „driftując”.

– W dniu 28.06.21r. do Komendy Miejskiej Policji w Tychach wpłynęła wiadomość mailowa dotycząca brawurowej jazdy kierującego pojazdem marki BMW w Tychach, załączając w wiadomości link do nagrania znajdującego się w serwisie internetowym, na którym widać jak kierujący pojazdem marki BMW 3 znajdując się na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym celowo wprowadza pojazd w poślizg wykonując tzw. „drift” – informuje tyska policja.

Już wtedy pojawiły się sugestie, że przechodzień, który nagrywał „drift” wiedział o zamiarach kierowcy BMW. Wynikało z tego, że sprawca zdarzenia nie dość, że zachował dla siebie pamiątkę to jeszcze dostarczył materiał dowodowy policji. Jednak dzisiaj już wiemy, że nagranie z tyskiego "driftu" pozostanie jedynie pamiątką.

– Policjanci wszczęli czynności wyjaśniające w sprawie spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zabezpieczone zostało nagranie oraz zapis kamer monitoringu miejskiego. Nie ustalono numeru tablic rejestracyjnych pojazdu, ponieważ były one przysłonięte. W wyniku przeprowadzonego rozpoznania posesyjnego, umieszczonego ogłoszenia na stronie internetowej KMP Tychy oraz zapoznania funkcjonariuszy poszczególnych Wydziałów z wyglądem pojazdu nie uzyskano informacji mogących przyczynić się do wykrycia sprawcy i ustalenia numeru rejestracyjnego pojazdu. Sprawa została umorzona – dodaje tyska policja.

Sprawdź: Kierowca BMW driftował na jednym z tyskich rond