Kierowca koparki zatrzymany. Miał ponad 2 promile!

Bieruńscy policjanci zatrzymali kierowcę koparko-ładowarki, który usiadł za kółkiem mając w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Kierowca miał także sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Mining 440743 1280

We wtorek 13 lipca 2021 r. po godzinie 11:00 policjanci w Bieruniu otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy koparko-ładowarki, który poruszał się tym pojazdem w rejonie bieruńskiej kopalni. Na miejsce udali się policjanci bieruńskiej drogówki.

Ponad 2 promile!

Policja na miejscu zbadała stan trzeźwości 40-letniego kierowcy. Badanie potwierdziło podejrzenia pracowników ochrony, którzy udaremnili dalszą jazdę pijanemu mężczyźnie. Wynik jaki otrzymali policjanci pokazał ponad 2 promile. Dodatkowo, po sprawdzeniu kierowcy w policyjnym systemie, okazało się, że ma orzeczony przez sąd dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

- To kolejny przykład sytuacji, w której właściwa postawa świadków przyczyniła się do ujawnienia nietrzeźwego kierującego. Zdecydowana reakcja i uniemożliwienie pijanej osobie kierowania pojazdem może zapobiec tragedii. – mówią policjanci.

Nieodpowiedzialny 40-latek usłyszy zarzuty za niestosowanie się do sądowego zakazu i kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Grozi mu za to nawet 5 lat więzienia.