Kierowca mercedesa w kilka sekund stracił prawo jazdy. Zatrzymano go w Tychach

Zaledwie kilka sekund brawurowej jazdy wystarczyło, aby kierowca osobowego mercedesa stracił prawo jazdy. W Tychach zatrzymali go funkcjonariusze policyjnej Grupy Speed.

KMP Tychy
Mercedes Tychy

Grupa Speed zajmuje się w województwie śląskim ściganiem najbardziej niebezpiecznych piratów drogowych. W Tychach na jednej z dróg funkcjonariusze namierzyli kierującego mercedesem 33-letniego mężczyznę.

- Zwrócił uwagę mundurowych, gdy przekroczył prędkość w terenie zabudowanym i wyprzedzał na przejściu dla pieszych - tłumaczy biuro prasowe Komendy Miejskiej Policji w Tychach.

Wszystko wydarzyło się w ciągu kilku sekund i wystarczyło, aby nałożyć mandat w wysokości 1000 złotych i 11 punktów karnych za znaczne przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym, a także mandat w wysokości 1500 złotych i 15 punktów karnych za wyprzedzanie na przejściu dla pieszych. W związku z tym kierujący przekroczył dozwolony limit punktów karnych i stracił prawo jazdy.

- Po raz kolejny apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także uważali, zwłaszcza w tych miejscach, gdzie nie tylko wymagają tego przepisy, ale i zdrowy rozsądek. Pamiętajmy, że na drodze jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za nas samych, ale również za innych uczestników ruchu drogowego - podkreślają mundurowi.