Klub Piłkarski GKS Tychy ma nowego trenera. Został nim były trener Korony Kielce

Nowym trenerem piłkarzy GKS Tychy został 50-letni Dominik Nowak. Podpisał on kontrakt z tyskim klubem na dwa najbliższe sezony. Wcześniej trenował m.in. zespół piłkarski Korony Kielce.

GKS Tychy
Trener GKS Tychy

Nowy szkoleniowiec tyskiego GKS-u urodził się w Łodzi, a swoją karierę na ławce trenera rozpoczął od pracy w Górniku Polkowice, gdzie prowadził grupy młodzieżowe, następnie drugi zespół i w końcu pierwszy zespół. Łącznie obecny tyski trener, w klubie z Polkowic spędził 5 lat, prowadząc zespół z 4. do 1. Ligi.

- Wybór trenera pierwszej drużyny jest jednym z najważniejszych aspektów w funkcjonowaniu klubu, dlatego też nie chcieliśmy podejmować tej decyzji pochopnie. Dominik Nowak pracując w poprzednich klubach zanotował wiele dobrych wyników i ugruntował swoją pozycję na rynku szkoleniowców. Ogromną rolę przykłada do taktyki i organizacji gry. Wierzę, że pod jego wodzą zanotujemy progres w tych i innych elementach, co zaowocuje wynikami na miarę oczekiwań naszych i kibiców – mówi Leszek Bartnicki, prezes KP GKS Tychy.

Po zespole z Polkowic przyszła pora na Flotę Świnoujście, Motor Lublin i Wigry Suwałki. Z ostatnim z tych klubów, oprócz dobrych wyników osiąganych na zapleczu Ekstraklasy, awansował do półfinału Pucharu Polski, odpadając po zaciętym dwumeczu z Arką Gdynia.

Do kiedy nowy trener zagości w Tychach?

W Tychach nowy trener ma zostać do 30 czerwca 2024 roku, a przynajmniej tak przewiduje podpisany 31 maja 2022 r. kontrakt. Pierwszy trening przed sezonem 2022/23 Dominik Nowak wraz ze swoim sztabem poprowadzi w poniedziałek, 13 czerwca 2022 r.

Największe trenerskie sukcesy Dominik Nowak osiągnął w trakcie trzyletniej pracy z zespołem Miedzi Legnica. Awansował wtedy do PKO Ekstraklasy, ćwierćfinału oraz półfinału Pucharu Polski. Drużynę z Dolnego Śląska poprowadził w 109. spotkaniach. Ostatnim klubem trenera był zespół Korony Kielce, gdzie pracował do końca rundy jesiennej. Przed odejściem kielecki zespół znajdował się na 3. Miejscy w tabeli Fortuna 1 Ligi.

czytaj więcej:

Png 20211228 193837 0000

Zmiana na ławce trenerskiej w GKS Tychy

GKS Tychy

GKS Tychy może mieć nowego właściciela

GKS Tychy zdjecie głowne

Kibice razem nie tylko ze sportowcami

GKS Tychy dla Ukrainy

Darmowe treningi GKS Tychy

Gks

Pierwszy trening i od razu pierwszy transfer GKS-u Tychy

GKS Tychy

GKS Tychy zmierzy się z rolą faworyta

GKS Tychy

Jak wygląda praca przed rozpoczęciem I ligi?