Klub Piłkarski GKS Tychy ma nowego trenera. Został nim były trener Korony Kielce

Nowym trenerem piłkarzy GKS Tychy został 50-letni Dominik Nowak. Podpisał on kontrakt z tyskim klubem na dwa najbliższe sezony. Wcześniej trenował m.in. zespół piłkarski Korony Kielce.

GKS Tychy
Trener GKS Tychy

Nowy szkoleniowiec tyskiego GKS-u urodził się w Łodzi, a swoją karierę na ławce trenera rozpoczął od pracy w Górniku Polkowice, gdzie prowadził grupy młodzieżowe, następnie drugi zespół i w końcu pierwszy zespół. Łącznie obecny tyski trener, w klubie z Polkowic spędził 5 lat, prowadząc zespół z 4. do 1. Ligi.

- Wybór trenera pierwszej drużyny jest jednym z najważniejszych aspektów w funkcjonowaniu klubu, dlatego też nie chcieliśmy podejmować tej decyzji pochopnie. Dominik Nowak pracując w poprzednich klubach zanotował wiele dobrych wyników i ugruntował swoją pozycję na rynku szkoleniowców. Ogromną rolę przykłada do taktyki i organizacji gry. Wierzę, że pod jego wodzą zanotujemy progres w tych i innych elementach, co zaowocuje wynikami na miarę oczekiwań naszych i kibiców – mówi Leszek Bartnicki, prezes KP GKS Tychy.

Po zespole z Polkowic przyszła pora na Flotę Świnoujście, Motor Lublin i Wigry Suwałki. Z ostatnim z tych klubów, oprócz dobrych wyników osiąganych na zapleczu Ekstraklasy, awansował do półfinału Pucharu Polski, odpadając po zaciętym dwumeczu z Arką Gdynia.

Do kiedy nowy trener zagości w Tychach?

W Tychach nowy trener ma zostać do 30 czerwca 2024 roku, a przynajmniej tak przewiduje podpisany 31 maja 2022 r. kontrakt. Pierwszy trening przed sezonem 2022/23 Dominik Nowak wraz ze swoim sztabem poprowadzi w poniedziałek, 13 czerwca 2022 r.

Największe trenerskie sukcesy Dominik Nowak osiągnął w trakcie trzyletniej pracy z zespołem Miedzi Legnica. Awansował wtedy do PKO Ekstraklasy, ćwierćfinału oraz półfinału Pucharu Polski. Drużynę z Dolnego Śląska poprowadził w 109. spotkaniach. Ostatnim klubem trenera był zespół Korony Kielce, gdzie pracował do końca rundy jesiennej. Przed odejściem kielecki zespół znajdował się na 3. Miejscy w tabeli Fortuna 1 Ligi.

czytaj więcej:

Png 20211228 193837 0000

Zmiana na ławce trenerskiej w GKS Tychy

GKS Tychy

GKS Tychy może mieć nowego właściciela

Gks tychy kask hokej unia 11 03 2023

Nieudany weekend GKS Tychy. Przegrane piłkarzy i hokeistów

Gksruch

Piłkarze GKS remisują z Ruchem 2:2

GKS Tychy zdjecie głowne

Kibice razem nie tylko ze sportowcami

GKS Tychy dla Ukrainy

Darmowe treningi GKS Tychy

Daniel norin l Bhhnhndp E0 unsplash

Reprezentacja Polski zagra na Stadionie Miejskim!