Na wycieczkę grupą zorganizowaną. Koleje Śląskie mają specjalną ofertę dla takich grup. Poznajcie ją

Nowy rok szkolny zbliża się coraz większymi krokami. Sezon na wycieczki szkolne już niebawem ruszy pełną parą! Nie da się ukryć, końcówka lata, a także początek jesieni, to doskonały czas na zaplanowanie wycieczki grupy zorganizowanej. Koleje Śląskie doskonale zdają sobie z tego sprawę. Właśnie dlatego spółka stworzyła ciekawą ofertę kierowaną do grup zorganizowanych. Poznajcie ją.

Koleje Śląskie i ich oferta dla grup zorganizowanych

Oferta dla grup zorganizowanych – na czym polega?

Oferta dla grup zorganizowanych stworzona przez Koleje Śląskie jest skierowana zarówno do dzieci, młodzieży, jak i osób dorosłych. W efekcie grupy organizowane między innymi przez:

  • szkoły,
  • uczelnie,
  • biura podróży,
  • zakłady pracy,
  • parafie,
  • placówki opiekuńcze,

złożone z co najmniej z 10 osób, mogą skorzystać z oferty KŚ na podstawie Karty przejazdu grupy. Warto podkreślić, że na każde 10 osób przypada jedna osoba - opiekun, która może podróżować bezpłatnie.

Ile kosztuje przejazd grupowy?

Dobre pytanie. Wszystko zależy od tego jak daleko jedzie dana grupa zorganizowana. Warto zaznaczyć, że przy przejazdach grupowych stosuje się obniżony cennik stosowany przy przejazdach grupowych, a także ulgi ustawowe (tzn. 33%, 37%, 49%, 51%, 78%, 93%, 95%), w zależności od indywidualnych uprawnień uczestników grupy. Opiekunowie (tj. 1 osoba na 10 uczestników grupy) podróżuje bezpłatnie.

Dobra organizacja do podstawa

Nie da się ukryć, że każdy wyjazd, zwłaszcza dla grupy zorganizowanej to zawsze spore wyzwanie organizacyjne. Właśnie dlatego, warto zaplanować taki wyjazd z odpowiednim wyprzedzeniem. Od czego zacząć? Cóż, w pierwszej kolejności warto wypełnić „Kartę przejazdu grupy”. Można ją znaleźć zarówno w punktach odprawy Kolei Śląskich, jak i na oficjalnej stronie Kolei Śląskich.

Warto podkreślić, że w przypadku grupy do 33 osób, formularz należy złożyć co najmniej 2 dni robocze przed datą planowanego wyjazdu. Koleje Śląskie zwracają się z uprzejmą prośbą, aby większe grupy złożyły wniosek z zachowaniem co najmniej 4 dni roboczych, przed datą planowanego wyjazdu. Organizator, na podstawie „Karty przejazdu grupy”, zobowiązany jest do zakupu biletów co najmniej na dwa dni przez datą wyjazdu.

O czym powinni pamiętać uczestnicy grupy?

Osoba odpowiedzialna za grupę (tzn. opiekun grupy) powinna posiadać bilety na przejazd w danej relacji oraz „Kartę przejazdu grupy”. Z kolei uczestnicy przejazdu grupowego korzystający z ulgi ustawowej, muszą posiadać odpowiednie dokumenty poświadczające te uprawnienia. Oczywiście oprócz spraw formalnych, warto, aby uczestnicy zadbali również o wspólny komfort podróży, mając na uwadze członków ich grupy, jak i pozostałych współpasażerów.

Koleje Śląskie – by podróżowało się lepiej i bezpieczniej
Koleje Śląskie zapraszają!
WWW | FACEBOOK | TWITTER