Koleje Śląskie polecają się na kolejny długi weekend

Boże Ciało, czyli kolejny długi weekend zbliża się coraz większymi krokami. Nic więc dziwnego, że mieszkańcy Śląska i Zagłębia planują kilkudniowy wypad, który pozwoli im odpocząć od codziennych obowiązków. Aby dać porwać się przygodzie, warto rozważyć przesiadkę z auta do pociągu. Zwłaszcza gdy, Koleje Śląskie przygotowały specjalną ofertę dla pasażerów. Poznajcie ją.

Project comment file6644a2bdbf0bd DSC5253

Oferta specjalna i dodatkowe pociągi

Zgadza się! Dodatkowe pociągi i oferta specjalna dla pasażerów „W grupie raźniej” to propozycja Kolei Śląskich na nadchodzący długi weekend 29 maja – 2 czerwca. Oferta regionalnego przewoźnika to ciekawe rozwiązanie dla tych osób, które lubią podróżować w towarzystwie. Naturalnie nasuwa się pytanie, czego dotyczy oferta?

Zasada jest prosta – jedna osoba kupuje bilet ważny przez 24 godziny w cenie 100 złotych i zabiera ze sobą trzy dodatkowe osoby we wspólną podróż Kolejami Śląskimi. Oferta obowiązuje na wszystkich trasach obsługiwanych przez regionalnego przewoźnika z wyłączeniem odcinka Chałupki – Bohumin.

Bilety w tej ofercie można kupować w przedsprzedaży, do czego bardzo zachęcamymówi Bartłomiej Wnuk, rzecznik prasowy Kolei Śląskich.

Dodatkowe połączenia do Wisły

Na długi weekend Koleje Śląskie zaplanowały również dodatkowe połączenia do Wisły, które chętnie wybierają podróżni w dni wolne od pracy. Pierwsza para pociągów będzie kursować na trasie Katowice – Wisła (Katowice 7:14 – Wisła 9:24. Powrót: Wisła 19:34 – Katowice 21:19). Wzmocniona zostanie także komunikacja do tego beskidzkiego kurortu z Rybnika (Wisła 9:42 – Rybnik 11:08. Powrót: Rybnik 11:54 – Wisła 13:21).

Velo Cug dla rowerzystów

To nie koniec dobrych wiadomości. Podczas długiego weekendu na tory wyjedzie Velo Cug, czyli pociąg z 36 miejscami na rowery. Warto podkreślić, że Velo Cug powstał przede wszystkim z myślą̨ o weekendowym połączeniu Katowice – Wisła Głębce, ale

w wybranych godzinach będzie nim można podróżować także z Katowic do Raciborza,

Zwardonia i Tychów oraz na linii Chałupki – Racibórz.

Pasażerowie bez największego problemu znajdą wszystkie połączenia obsługiwane przez Velo Cug w liniowym rozkładzie, który znajduje się na stronie internetowej Kolei Śląskich - www.kolejeslaskie.pl w zakładce „Rozkład Jazdy”.

Kolej wybierana coraz częściej

Ostatni długi majowy weekend pokazał, że turyści coraz częściej wybierają kolej jako środek transportu. Najpopularniejszymi kierunkami wybieranymi przez pasażerów Kolei Śląskich były:

  • Częstochowa – Gliwice,
  • Katowice – Zwardoń,
  • Katowice – Wisła.

Od środy 1 maja br. do niedzieli 5 maja br. z relacji Częstochowa – Gliwice skorzystało ponad 30 tys. osób, a kierunek z Katowic do Zwardonia wybrało prawie 28 tys. pasażerów. Do Wisły ze stolicy województwa śląskiego podróżowało ponad 14 tys. osób.

Długi weekend z Kolejami Śląskimi? Dlaczego nie!
Koleje Śląskie zapraszają!
WWW | FACEBOOK | X