Kolejna faza przebudowy skrzyżowania ulic Mikołowskiej i Burschego w Tychach

Na skrzyżowaniu trwa przebudowa sygnalizacji świetlnej. W ramach projektu Inteligentnego Systemu Zarządzania i Sterowania Ruchem - w 40 miejscach w mieście powstaną nowoczesne skrzyżowania. Jedno z nich właśnie u zbiegu ulic Mikołowskiej i Burschego.

Stara sygnalizacja została już demontowana. Obecnie wykonawca montuje nowe konstrukcje metalowe, sygnalizatory, elementy detekcji, sterowniki oraz okablowanie. Trwają również prace na tarczy skrzyżowania. Po przebudowie zyskają one nową geometrię. Ten etap prac zgodnie z planem potrwa jeszcze około tygodnia.

Kompleksowy system sterowania i monitorowania ruchu drogowego

Przypominamy, to blisko 40 skrzyżowań w mieście, które w większości zostały bądź zostaną całkowicie przebudowane. Na ulicach pojawią się stacje pomiarowe warunków atmosferycznych, monitorujące także hałas i poziom zanieczyszczeń. Dynamiczne tablice parkingowe wskazujące liczbę wolnych miejsc, znaki o zmiennej treści informujące o niebezpieczeństwach na drodze czy możliwość pomiaru masy pojazdów w ruchu - to tylko niektóre udogodnienia, które pojawią się w mieście w ramach projektu.

Kompleksowa przebudowa skrzyżowań wpłynie również na funkcjonowanie komunikacji publicznej. Jednak realizacja przedsięwzięcia zakłada przede wszystkim trzy kluczowe kwestie:

  • zmniejszenie emisji zanieczyszczeń,
  • poprawa konkurencyjności czasowej komunikacji publiczne,
  • redukcja wypadków i kolizji drogowych.