Kolejna próba oszustwa na "policjanta". Seniorka straciła ponad 50 tysięcy złotych

Policjanci z Tychów po raz kolejny ostrzegają przed próbami oszustw sposobem na "policjanta". Ofiarą takiego wyłudzenia padła seniorka z Tychów, od której przestępcy wyłudzili ponad 50 tysięcy złotych. Trwa poszukiwanie oszustów.

Pixaby
Oszustwo na policjanta

W poniedziałek, 22 sierpnia do seniorski zamieszkałej w Tychach zadzwonił nieznany mężczyzna podający się za funkcjonariusza policji. Poinformował, że dla dobra sprawy, którą prowadzi, kobieta musi przygotować całą gotówkę, którą posiada w domu.

Oszuści dowiedzieli się od seniorki, w posiadaniu jakiej kwoty jest oraz kazali sfotografować gotówkę. Następnie seniorka wpuściła "funkcjonariusza" do mieszkania, który zabrał ze sobą całą przygotowaną sumę. Kobieta straciła oszczędności życia, w wysokości 50 tysięcy złotych.

Policja apeluje o ostrożność

- Ponownie apelujemy do Państwa - bądźcie ostrożni, gdy ktoś zapuka do drzwi lub zadzwoni i poprosi o pilną gotówkę! Nie przekazujcie żadnych pieniędzy osobom, które podają się za członków rodziny czy policjantów bądź proszą o przekazanie pieniędzy osobie pośredniczącej - apelują tyscy policjanci.