Kolejna ważna nagroda dla władz Tychów. Piąte miejsce w rankingu „Rzeczpospolitej”

W prestiżowym plebiscycie dziennika „Rzeczpospolita” tyski samorząd znalazł się w pierwszej piątce najlepiej wprowadzających ideę zrównoważonego rozwoju w lokalnych inwestycjach. Wyżej oceniono tylko Sopot, Gliwice, Świętochłowice i Rybnik; jury przewodniczył profesor Jerzy Buzek.

UM Tychy
Ranking Samorządów "Rzeczpospolitej" 2023
Nagrody wręczono w eleganckim warszawskim kinie Kultura znajdującym się przy Krakowskim Przedmieściu zaraz przy Ministerstwie Kultury, naprzeciwko Pałacu Prezydenckiego. Nagrodę odebrała najwyższa rangą urzędniczka w mieście - pełniąca w związku z powołaniem Andrzeja Dziuby na funkcję senatora obowiązki prezydenta miasta Aneta Luboń-Stysiak.

Prestiż i perspektywy

Ranking Samorządów Rzeczpospolitej jest uznawany za jeden z najbardziej prestiżowych i wiarygodnych w Polsce. Od 19 lat redakcja „Rzepy”, pisma poczytnego wśród decydentów świata gospodarki i polityki, ocenia dokonania lokalnych władz i zwraca uwagę na te samorządy, które najlepiej dbają o zrównoważony rozwój.

Zasady rankingu ustala niezależna kapituła, której przewodniczy były premier, przewodniczący PE i podkreślający pochodzenie Ślązak - profesor Jerzy Buzek. W jej skład wchodzą także przedstawiciele organizacji samorządowych, pozarządowych oraz redakcji „Rz”.

Andrzej Dziuba

Może Cię zainteresować:

No i stało się. Po 23 latach Andrzej Dziuba schodzi z urzędu prezydenta Tychów

Autor: Arkadiusz Korejwo

17/10/2023

Autobus PKM Tychy

Może Cię zainteresować:

Nowy przystanek w centrum Tychów - zmiana rozkładów niektórych linii

Autor: Redakcja

19/10/2023

Budka tusk

Może Cię zainteresować:

Kto do Sejmu z okręgu katowickiego? Policzono już 100 proc. głosów w okręgu nr 31. KO ma 5 posłów, PiS - 4

Autor: Katarzyna Pachelska

16/10/2023