Kolejne tyskie skrzyżowanie w remoncie. Droga zostanie zwężona

Od 5 lipca 2021r. oprócz zamknięcia skrzyżowania ulic Andersa i Burschego, należy spodziewać się utrudnień w ruchu na ulicy Mikołowskiej w Tychach.

Drogowiec zrywa drogę

Od poniedziałku 5 lipca 2021r. blisko 150-metrowy odcinek ul. Mikołowskiej w rejonie skrzyżowania z ulicami Podleską i Obywatelską zostanie zawężony. Skrajny prawy pas w kierunku Mikołowa będzie zamknięty, a ruch zostanie skierowany na pozostałe dwa pasy.

Miejski Zarząd Ulic i Mostów Tychy informuje, że roboty te prowadzone są w ramach wartej 1,8 mln zł inwestycji, dzięki której skrzyżowanie ulic Mikołowskiej, Podleskiej i Obywatelskiej zostanie gruntownie przebudowane. Aktualnie wykonawca zadania - firma Eurovia Polska S.A. - finalizuje roboty związane z przełożeniem sieci. Zamknięta jest także ulica Podleska, na której toczą się prace drogowe związane z zmianą geometrii. W poniedziałek to zamknięcie zostanie poszerzone o fragment ul. Mikołowskiej.

Pojawią się wyspy kanalizujące ruch

Co ważne, przebudowa skrzyżowania to nie jedyna inwestycja prowadzona w tym rejonie. Równolegle na ul. Mikołowskiej trwać będzie wymiana wodociągów , za co odpowiada Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Tychach. To oznacza, że harmonogramy obu zadań muszą zostać skoordynowane.

W ramach przebudowy skrzyżowanie zostanie poszerzone, doprowadzone zostaną ciągi piesze i rowerowe, pojawią się wyspy kanalizujące ruch, nowa nawierzchnia oraz pełna sygnalizacja świetlna, która finalnie będzie włączona do Inteligentnego Systemu Zarządzania i Sterowania Ruchem.

Utrudnienia w ruchu

Warto przypomnieć, że to nie jedyne problemy z jakimi muszą mierzyć się kierowcy w mieście. Równocześnie do przebudowywanych skrzyżowań w mieście, zamknięty jest również wiadukt na ulicy Grota-Roweckiego, który stanowi jedną z główniejszych dróg w mieście.

czytaj więcej:

In 20210616 123427639

Kolejne skrzyżowanie będzie nieprzejezdne

Skrzyżowanie ulic Edukacji/Budowlanych/Bielska

Utrudnienia w ruchu na kolejnym tyskim skrzyżowaniu

Drzewa przy ul. Burschego

Przy ul. Burschego w Tychach zostaną wycięte drzewa

Rozbiórka wiaduktu ul. Grota-Roweckiego

Zdjęcia z rozbiórki wiaduktu na ul. Grota-Roweckiego

Imggcsi0691 CA6 C6 C048 F497929807 CD73 F96 C7 B0563 E6 Ampid7maxwidth1858maxheight977

Prace w mieście utrudniają życie mieszkańcom

Prowadzone roboty drogowe na ul. Bałuckiego

Przebudowa kolejnej tyskiej drogi

Przebudowa wiaduktu przy ulicy Grota-Roweckiego

Kolejny etap przebudowy wiaduktu zakończony