Kolejny ,,dwupromilowiec" za kółkiem złapany. Awanturnik z Mikołowa miał już sądowy zakaz

Mieszkaniec Mikołowa został zatrzymany 20 października 2022 roku w nocy w rejonie garaży na ul. Krawczyka. Wcześniej miał awanturować się w jednym z mieszkań na os. Kochanowskiego, po czym wsiadł w auto. Ktoś poinformował o tym drogówkę, która przy zatrzymaniu ustaliła że ma ponad 2,7 promila alkoholu we krwi.

Policja

Podobnie jak w przypadku innego ,,dwupromilowca", opisywanego niedawno przestępcy drogowego, który wjechał w wózek z dzieckiem policjanta na spacerze, mężczyzna miał już sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, więc po wyjściu z izby wytrzeźwień będzie się musiał zmierzyć z kolejnym procesem - tym razem za prowadzenie samochodu po wódce grożą mu 2 lata więzienia.

Policja niezmiennie apeluje: piłeś - nie jedź! Liczne akcje społeczne i zaostrzenie kar poprawiły co prawda w tym aspekcie sytuację na polskich drogach, ale nadal zdarzają się kierowcy, którzy wsiadają za kierownicę pod znacznym wpływem alkoholu, mimo że każdy chyba wie jak fatalnie etanol wpływa na rozsądek, sprawne widzenie, płynność ruchów i koncentrację. Miejmy nadzieję że nadchodzący długi weekend Wszystkich Świętych i coroczna akcja ,,Znicz" przyniosą jednak kolejny pozytywny rekord bezpieczeństwa na naszych drogach.

źródło: KWP w Katowicach

czytaj więcej:

Policja (zdjęcie ilustracyjne)

Pijany kierowca chciał zrzucić winę na pasażerkę

Pieniądze

Senior oszukany metodą "na policjanta"

Policja

Bieruń: pod wpływem wjechał w uczennicę na wózku

Tychy noc

Tychy wśród najniebezpieczniejszych miast regionu

Kierowca volvo w Mikołowie stracił prawo jazdy

7 km/h więcej i już nie ma prawa jazdy. Kierowca w Mikołowie

telefon

Ktoś w Tychach udaje policjanta?

LPR

Lądowisko dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego