Kolejny ,,dwupromilowiec" za kółkiem złapany. Awanturnik z Mikołowa miał już sądowy zakaz

Mieszkaniec Mikołowa został zatrzymany 20 października 2022 roku w nocy w rejonie garaży na ul. Krawczyka. Wcześniej miał awanturować się w jednym z mieszkań na os. Kochanowskiego, po czym wsiadł w auto. Ktoś poinformował o tym drogówkę, która przy zatrzymaniu ustaliła że ma ponad 2,7 promila alkoholu we krwi.

Zdj. ilustracyjne
Policja

Podobnie jak w przypadku innego ,,dwupromilowca", opisywanego niedawno przestępcy drogowego, który wjechał w wózek z dzieckiem policjanta na spacerze, mężczyzna miał już sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, więc po wyjściu z izby wytrzeźwień będzie się musiał zmierzyć z kolejnym procesem - tym razem za prowadzenie samochodu po wódce grożą mu 2 lata więzienia.

Policja niezmiennie apeluje: piłeś - nie jedź! Liczne akcje społeczne i zaostrzenie kar poprawiły co prawda w tym aspekcie sytuację na polskich drogach, ale nadal zdarzają się kierowcy, którzy wsiadają za kierownicę pod znacznym wpływem alkoholu, mimo że każdy chyba wie jak fatalnie etanol wpływa na rozsądek, sprawne widzenie, płynność ruchów i koncentrację. Miejmy nadzieję że nadchodzący długi weekend Wszystkich Świętych i coroczna akcja ,,Znicz" przyniosą jednak kolejny pozytywny rekord bezpieczeństwa na naszych drogach.

źródło: KWP w Katowicach

czytaj więcej:

Policja (zdjęcie ilustracyjne)

Pijany kierowca chciał zrzucić winę na pasażerkę

Amfetamina

Amfetamina w hurtowych ilościach „ściągnięta” w Łaziskach

Cyberprzestępczość

Cyberprzestępczość w Tychach. Policja apeluje o ostrożność

Seniorka

Tyscy strażnicy miejscy pomogli zagubionej seniorce

Policja

Zmiany na policyjnych stanowiskach kierowniczych

Bmw

Kierowca BMW driftował na jednym z tyskich rond

Gemini Park Tychy

W Tychach szukają utalentowanych młodych ludzi