Kolejny etap przebudowy wiaduktu zakończony

Zakończył się kolejny ważny etap przebudowy wiaduktu przy ulicy Grota-Roweckiego w Tychach. Część znajdująca się bezpośrednio nad torami została już rozebrana. Nie ma już 12 betonowych belek, z których każda ważyła po około 30 ton.

https://youtu.be/fNo690i3t6Q

Przebudowa wiaduktu rozpoczęła się 4 maja 2021 roku. Po dwóch miesiącach prac, fragment, który stanowił połączenie ulicy Grota-Roweckiego z aleją Jana Pawła II oraz ulicą Dmowskiego, został zdemontowany. Od dzisiaj (9 lipca 2021r.), po trzech dniach funkcjonowania komunikacji zastępczej, przywrócony zostanie ruch kolejowy na odcinkach Tychy – Tychy Lodowisko oraz Tychy Lodowisko – Tychy, z wyłączeniem stacji Tychy Grota-Roweckiego. Wszystkie prace przebiegają zgodnie z planem. Przebudowa wiaduktu jest gotowa na poziomie około 36% i ma zostać zakończona za rok, w lipcu 2022 roku.

Kładka

fot. Piotr Podsiadły

Duża część mieszkańców zwraca uwagę, że kładka dla pieszych powinna być gotowa w momencie rozpoczęcia prac na wiadukcie. Niestety kładka, dzięki której piesi będą mogli przejść na drugą stronę jest gotowa dopiero w 55%, a do użytku ma zostać oddana w grudniu tego roku. Do tej pory piesi muszą korzystać ze znajdującej się obok przystanku Tychy Miasto innej kładki.

Zobacz nagranie z przebudowy!