Kolejny etap remontu nawierzchni DK44. Prace rozpoczną się na fragmencie ulicy Burschego

Urząd miasta poinformował o rozpoczynającym się kolejnym etapie wymiany nawierzchni Drogi Krajowej nr 44. Prace remontowe rozpoczną się na fragmencie ulicy Burschego. Oprócz tego dodatkowo remontowany będzide odcinek ul. Oświęcimskiej - od skrzyżowania ulic Sadowej i Czarnej do wysokości siedziby firmy Elmax.

UM Tychy
Remont DK44 2022

W środę, 26 października rozpoczął się remont nawierzchni DK 44. Prace na fragmencie od ul. Burschego w kierunku wiaduktu, remontowany będzie także odcinek ul. Oświęcimskiej - od skrzyżowania ulic Sadowej i Czarnej do wysokości siedziby firmy Elmax.

- W ramach prac przy budowie systemu ITS, skrzyżowanie uli. Czarnej i Oświęcimskiej oraz ul. Oświęcimskiej i Jaskrów zostały przebudowane - wyjaśnia Artur Kruczek, dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach.

Artur Kruczek tłumaczy, że obecnie naprawiana będzie nawierzchnia drogi pomiędzy skrzyżowaniami. Dotychczas wyremontowano już odcinki ul. Mikołowskiej od wysokości wiaduktu do granicy miasta z Mikołowem.

Ruch będzie odbywał się przy zawężeniu jezdni. Kierowcy proszeni są o ostrożną jazdę i stosowanie się do znaków. Utrudnienia planowo potrwają do piątku, 28 października. Na termin wykonania prac może wpłynąć pogoda.