Kolejny tyski recydywista zatrzymany. Kłótnia doprowadziła go do aresztu


Tyscy policjanci zatrzymali pijanego 43-letniego kierowcę, który miał sądowy zakaz jazdy. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Do zajścia doszło z powodu kłótni między dwoma kierowcami

Policja

Interwencja policji rozpoczęła się po kłótni, która rozgorzała między dwoma kierowcami, parkującymi przed jednym z lokali przy alei Bielskiej w Tychach.

Dyżurny otrzymał informację, że awanturujący się mężczyzna odjechał samochodem w kierunku ulicy Stoczniowców. Z informacji przekazanej przez zgłaszającego wynikało, że może on być nietrzeźwy. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego rozpoczęli poszukiwania mężczyzny.

Miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie

Po chwili na ulicy Rolnej tyscy policjanci zatrzymali do kontroli poszukiwanego. Kierującym okazał się 43-latek. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 1,5 promila. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się także, że mężczyzna ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, który obowiązuje go do 2026 roku.

Ponadto 43-latek okazał się być poszukiwanym przez Sąd Rejonowy w Tychach. Policjanci zatrzymali mężczyznę w celu doprowadzenia go do aresztu. Za popełnione czyny grozi mu pobyt w więzieniu.