Kombajn kosmetyczny 5 w 1- jakie daje możliwości?

Kombajn kosmetyczny 5w1 to multifunkcyjne urządzenie, które umożliwia przeprowadzenie szeregu zabiegów kosmetycznych. W skład zestawu wchodzi kilka różnych modułów oferujących wykonywanie takich zabiegów jak: sonoforeza, fale radiowe, mikrodermabrazja, mezoterapia bezigłowa, fototerapia LED, czy dermomasaż. Jak działają poszczególne zabiegi i gdzie może przydać się kombajn kosmetyczny?

Kombajn kosmetyczny 5 w 1- jakie daje możliwości?

Wykonanie jakich zabiegów umożliwia kombajn kosmetyczny 5 w 1?

Sonoforeza

Sonoforeza to zabieg, który polega na wtłoczeniu substancji aktywnych w głąb skóry, za pomocą ultradźwięków. Wspomniane ultradźwięki wytwarzają ciepło, które powoduje, że błony komórkowe stają się bardziej przepuszczalne.

Efekt cieplny może poprawić ukrwienie skóry i zwiększyć penetrację składników odżywczych przez gruczoły potowe i mieszki włosowe. W dodatku mikrodrgania mogą pobudzić fibroblasty do wytwarzania kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Kosmetolog poprzez sonoforezę wprowadza składniki aktywne z kremów, serum, czy ampułek w głębsze warstwy skóry.

Fale radiowe

Fale radiowe wykorzystywane są w zabiegach przeciwzmarszczkowych skóry oraz w zabiegach odchudzających. W jaki sposób? Urządzenie wytwarza ciepło i podgrzewa m.in. włókna kolagenowe, które kurczą się i wtórnie napinają. Wysoka temperatura stymuluje również fibroblasty, które pobudzone mogą zwiększyć wydzielanie kolagenu i elastyny.

Fale radiowe penetrują głębsze warstwy skóry i dotleniają skórę. Działanie modelujące sylwetkę i zmniejszające cellulit może nastąpić poprzez rozluźnienie mięśni i przyspieszenie przemiany materii. Ponadto zabieg ten może wpłynąć na rozluźnienie mięśni oraz przyspieszenie przemiany materii.

Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja to zabieg polegający na mechanicznym ścieraniu warstwy rogowej naskórka i głębszych warstw skóry. Elementem urządzenia, który peelinguje skórę to specjalna głowica zasysająca powietrze. Wyróżnia się:

  • mikrodermabrazję korundową - gdzie peeling wykonuje się użyciu głowicy z kryształków korundu lub
  • mikrodermabrazję diamentową -gdzie warstwy naskórka ściera się za pomocą tarczy diamentowej. Głębokość złuszczania zależy od kosmetyczki wykonującej zabieg.

Mezoterapia bezigłowa

Mezoterapia bezigłowa to zabieg, który może poprawić wygląd skóry. Po wykonaniu serii zabiegów zazwyczaj obserwuje się rozjaśnienie skóry, ładniejszy koloryt, mniejszą widoczność blizn potrądzikowych, zasinień pod oczami i spłycenie zmarszczek.

Skóra może stać się również bardziej elastyczna i nawilżona. Podczas sesji mezoterapii, substancje aktywne są wprowadzane pod skórę z wykorzystaniem zjawiska elektroporacji. Impulsy elektryczne powodują, że przez pewien okres czasu, błony komórkowe są lepiej przepuszczalne, a to powoduje maksymalną wchłanialność składników aktywnych w głąb skóry.

Fototerapia LED

Fototerapia jest zabiegiem polegającym na naświetlaniu wybranych partii twarzy. Światło LED emituje promieniowanie elektromagnetyczne w postaci światła o różnych kolorach, np. zielonym, czerwonym czy niebieskim. Rodzaj światła dopasowuje się do różnych problemów skórnych.

W zależności od koloru światła jego fala dociera do głębszych lub płytszych warstw skóry. Fototerapia może działać pielęgnacyjnie i leczniczo. Może pomóc w takich problemach, jak przebarwienia, trądzik, blizny, łuszczyca, zmarszczki i innych schorzeniach dermatologicznych.

Dermomasaż

Dermomasaż to zabieg, który polega na wykonywaniu intensywnego masażu przy użyciu specjalnego urządzenia próżniowego i ultradźwiękowego. Łączy mechaniczny masaż podciśnieniowy z jednoczesnym zasysaniem i rolowaniem fałd skóry. Powoduje przesuwanie i odrywanie warstwy tłuszczu i powięzi pokrywającej mięśnie, dzięki czemu sprzyja poprawie krążenia krwi, eliminuje zatrzymywanie płynów i modeluje sylwetkę.

Może stymulować on przepływ krwi, burzyć guzki cellulitowe i usuwać toksyny. Zabieg poleca się osobom walczącym z nadprogramowymi kilogramami i cellulitem. Po serii zabiegów skóra może stać się gładka, rozjaśniona, wymodelowana i rozluźniona.

Więcej przykładowych informacji o zabiegach, które można wykonać przy pomocy urządzeń wielofunkcyjnych 5w1 można znaleźć na stronach internetowych, np. tu: https://medikapoland.pl/pl/126-urzadzenie-premium.html

Gdzie może sprawdzić się kombajn kosmetyczny 5 w 1?

Taki sprzęt powinien sprawdzić się w gabinetach medycyny estetycznej oraz salonach kosmetycznych. Urządzenie jest elastyczne pod względem oferowanych zabiegów, oszczędza miejsce, zastępując kilka obszernych sprzętów. Kombajn kosmetyczny 5 w 1, pozwala na wykonywanie szeregu różnych zabiegów. Może być odpowiedni dla różnych problemów skórnych, jak i typów skóry.

Źródło części wiedzy: MedikaPoland.pl