Koncert dla Ukrainy na Stadionie Śląskim. Zagra m. in. Dżem i Kasia Moś

Na Stadionie Śląskim w czwartek, 10 marca 2022 r., odbędzie się piknik wsparcia dla Ukrainy. Podczas imprezy odbędą się występy muzyczne oraz bieg charytatywny. Będzie też zbiórka pieniędzy.

stadionslaski.pl
Stadion Śląski Chorzów

Dobra muzyka, występy znanych osób, bieg charytatywny oraz zbiórka pieniędzy. To wszystko czeka nas już w czwartek, 10 marca na Stadionie Śląskim. Wtedy właśnie odbędzie się piknik charytatywny "Śląsk dla Ukrainy" organizowany przez Stadion Śląski w Chorzowie pod patronatem marszałka Jakuba Chełstowskiego.

Impreza pod hasłem "Śląsk dla Ukrainy. Łączy nas coś więcej niż barwy" ma rozpocząć się punktualnie o godzinie 14.00, gdy rusza zbiórka pieniędzy na rzecz Ukrainy. Od 17.00 zaplanowano bieg charytatywny oraz występy muzyczne.

- Wspólnie wyraźmy solidarność z Ukrainą. Spotkajmy się na Stadionie Śląskim, wojewódzkim symbolu fair play i międzypokoleniowej jedności, aby w trakcie Pikniku Wsparcia zebrać najpotrzebniejsze dary dla obywateli Ukrainy i, przede wszystkim, zamanifestować swój sprzeciw wobec wojny - zaprasza biuro prasowe urzędu marszałkowskiego.

Zbiórka darów dla uchodźców będzie koordynowana przez Stowarzyszenie pokolenie i będzie połączona z koncertem podczas, którego zaprezentują się m.in.:

  • Dżem,
  • Golec uOrkiestra,
  • Enej,
  • Marcin Wyrostek,
  • Ewelina Lisowska,
  • Arek Kłusowski,
  • Yulie Belei,
  • Kasia Moś,
  • Adam Nowak Raz Dwa Trzy,
  • Chemia.
- Inicjatywa Urzędu Marszałkowskiego, by zorganizować wielkie wydarzenie charytatywne dla naszych ukraińskich sąsiadów, spotkała się z natychmiastowym i pozytywnym odzewem setek osób chcących nieść pomoc - mówi Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego. - Chęć dobroczynności w regionie jest ogromna. Artyści wystąpią całkowicie charytatywnie. Liczni wolontariusze od 3 dni działają przy wielotorowej organizacji wydarzenia. Przygotowania do tej unikatowej zbiórki są już zakończone - dodaje Chełstowski.

Nad całością zbiórki i dostarczeniem najpotrzebniejszych rzeczy ofiarom wojny czuwa Stowarzyszenie "Pokolenie" oraz fundacja onkologiczna "Rakiety"

Piknik wsparcia będzie transmitowany na żywo na YouTube w Kanale Sportowym. Transmisję poprowadzi Tomasz Smokowski.

Charytatywny bieg jest z kolei organizowany przez Silesia Maraton. Za każde okrążenie na bieżni "Kotła Czarownic" będzie wpłacane 10 złotych.

Wstęp na piknik jest bezpłatny.

czytaj więcej:

Wystawa Silesia TAK ART

Tychy. Silesia TAK ART zaprasza na dwie wystawy

31 finał wośp teatr belfegor

Teatr Belfegor na tyskim finale WOŚP 2023

Festiwal Filmów Amatorskich im. Leona Wojtali

Festiwal Filmów Amatorskich powrócił do Bierunia

Muzeum Miejskie Tychy

Noc Muzeów 2022 w Tychach

MM Ty F 2259 8

Osiedla U, T, W i Z wczoraj i dziś. Kameralne warsztaty

1 1

Rodzinny spacer historyczny w Starych Tychach

Winyle

Giełda winyli i płyt kompaktowych w Gemini