Kosztowny przejazd przez DK1 w Tychach. Kierowca otrzymał 3 tys. zł mandatu

Policjanci tyskiej grupy Speed zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę, który przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 100 km/h. Łącznie otrzymał mandat karny w wysokości 3 tys. złotych.

KMP Tychy
Mandat Tychy

Tyscy policjanci na odcinku drogi krajowej nr 1 zatrzymali do kontroli 27-latka, który jadąc autem marki Saab lekceważył przepisy. Najpierw miał przejechać na czerwonym świetle, a następnie przekroczył prędkość pędząc ponad 170 km/h w miejscu gdzie ograniczenie prędkości wynosi 70 km/h.

3 tysiące złotych i 16 punktów karnych

W związku z wykroczeniami policjanci nałożyli na kierowcę mandat karny w wysokości 3 tysięcy złotych. Dodatkowo kierowca dostał 16 punktów karnych.

– Kolejny raz apelujemy o jazdę zgodną z przepisami oraz dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze. Większości zdarzeń drogowych możemy uniknąć, respektując obowiązujące zasady – informują policjanci.

Poprzednie wykroczenia na DK1 w Tychach

W połowie stycznia 2022 r., policjanci ostrzegali, że kierowcy „z ciężką nogą” będą surowo karani.

– Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, w których ludzie giną lub zostają poważnie ranni. Wyższe grzywny za najbardziej niebezpieczne wykroczenia na drodze, mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Apelujemy o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego oraz dostosowanie prędkości do warunków na drodze – apelują policjanci

Sprawdź też: