Kradzież paliwa w Tychach. 28-letniego złodzieja zatrzymał pracownik stacji

Tyscy policjanci zatrzymali złodzieja paliw, którego ujął pracownik jednej ze stacji. Śledczy ustalili, że zatrzymany 28-latek ma na swoim koncie inne kradzieże paliwa. Teraz grozi mu 5 lat więzienia.

ARC
Policja

Policjanci otrzymali zgłoszenie kradzieży paliwa na jednej ze stacji przy ulicy Mikołowskiej w Tychach. Po dotarciu na miejsce pracownik stacji wskazał policjantom wskazał mężczyznę, który jak się później okazało, był sprawcą kradzieży.

„Darmowe” paliwo z butelek i karnistrów

Zatrzymany tankował paliwo do butelek i karnistrów, a następnie próbował opuścić stację bez płacenia. Jednak pracownik stacji uniemożliwił mu ucieczkę i od razu powiadomił mundurowych. Złodziejem okazał się 28-letni obywatel Gruzji.

Nie pierwsza kradzież 28-latka

Praca śledczych z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu doprowadziła do zebrania materiału dowodowego, który pozwolił na przedstawienie mężczyźnie 3 zarzutów kradzieży paliwa. Straty łącznie sięgają 3 tysięcy złotych. W jednym przypadku do zdarzenia doszło w innym mieście naszego województwa. Ponadto 28-latek usłyszał zarzut posługiwania się dokumentem prawa jazdy innej osoby. Sprawa jest rozwojowa, śledczy sprawdzą czy mężczyzna ma na swoim koncie więcej kradzieży. Na wniosek policjantów i prokuratora zatrzymany został tymczasowo aresztowany. Za popełnione przestępstwa grozi mu 5 lat więzienia.