Kryminalny w cywilu wyważył drzwi mieszkania w Tychach, aby ugasić pożar. Nieszczęściu udało się zapobiec

Natychmiastowa reakcja policjanta z wydziału kryminalnego katowickiej Komendy Wojewódzkiej Policji uratowała blok w Tychach od pożaru. Mundurowy, będąc już po służbie, dowiedział się o płonącym mieszkaniu w bloku, w którym przebywał i postanowił wyważyć drzwi by zdławić ogień.

Policja

Do listy dramatów w okolicy, do których nie doszło dzięki czujności mundurowych w cywilu dołącza pożar tyskiego bloku mieszkalnego. W jednym z mieszkań doszło tam do zwarcia w czajniku elektrycznym; ogień został on ugaszony zanim płomienie zajęły kuchnię. Komendant straży pożarnej w Tychach st. bryg. Piotr Szojda spotkał się potem z policjantem pionu kryminalnego KWP w Katowicach i podziękował mu za bohaterską postawę.

Około godziny 20 w niedzielę przebywający na wolnym policjant dowiedział się, że w jednym z mieszkań na drugim piętrze bloku pojawił się ogień. Kryminalny natychmiast pobiegł na klatkę schodową i usłyszał od sąsiadów, że wewnątrz mieszkania nikt nie przebywa. Nie tracąc czasu policjant wyważył drzwi i wszedł do środka sprawdzając, czy w środku faktycznie nikogo nie ma. Okazało się, że w kuchni zapalił się podłączony do prądu czajnik, a płomienie zaczęły już obejmować meble kuchenne.

Rozprzestrzeniający się ogień mógł spowodować ogromne straty nie tylko w mieszkaniu, ale też zagrażał sąsiednim lokalom. Nie czekając na strażaków, którzy byli już w drodze, policjant odłączył zasilanie i ugasił pożar. Na miejsce przybyła tyska straż pożarna oraz policjanci, a po chwili również właściciel mieszkania. Na szczęście obyło się bez większych strat.

Śląska Policja/ak

niewybuch tychy kościuszki

Może Cię zainteresować:

Saperzy interweniowali w Tychach. Na poddaszu domu znaleziono dziwną ,,pamiątkę" po zmarłym, prawdopodobnie granat

Autor: Redakcja

05/12/2022

Policjalogo

Może Cię zainteresować:

Wandal z tyskich parkingów ujęty. Mężczyzna niszczył pod koniec lata samochody na terenie centrum miasta

Autor: Redakcja

09/12/2022