„Kryptonim Obiekt. Czyli cud nad Rawą ” tyska premiera filmu dokumentalnego Wojciecha Wikarka

Muzeum Miejskie w Tychach zaprasza na film przedstawiający historię i kulisy legendarnego meczu hokejowego z mistrzostw świata w 1976 roku w Katowicach między reprezentacjami Polski i ZSRR.

Muzeum miejskie tychy kryptonim obiekt czyli cud nad rawa
https://youtu.be/z8VnPODvlFU

Najnowszy film znanego śląskiego filmowca–dokumentalisty Wojciecha Wikarka w pasjonujący sposób przypomina historię i kulisy legendarnego meczu hokejowego z mistrzostw świata w 1976 roku w Katowicach, w którym Polska sensacyjnie pokonała – jedyny raz w historii – drużynę Związku Radzieckiego. Wygrana 6:4 w katowickim „Spodku” z utytułowanym rywalem to jeden z najbardziej spektakularnych sukcesów polskiego sportu. W „Kryptonimie Obiekt” wspomnieniami z meczu dzielą się jego uczestnicy, wykorzystane też zostały unikalne materiały filmowe i fotografie.

Tyszanin Wojciech Wikarek jest czołowym twórcą kina niezależnego w południowej Polsce. Premiera jego poprzedniego filmu „Hanys” odbyła się w 2019 roku w Tyskiej Galerii Sportu.
Po seansie odbędzie się spotkanie z twórcą filmu oraz uczestnikami meczu Polska – ZSRR z 1976 roku.

Czas trwania filmu to 49 minut. Seans będzie miał miejsce 20 czerwca 2021r. o godz. 18:00 w sali koncertowej orkiestry AUKSO w Mediatece przy al. Piłsudskiego 16 w Tychach

Zwiastun filmu: