Kto może się bezpłatnie zaszczepić w Tychach przeciwko HPV?

Nowotwór czy rak to słowa, które nie kojarzą się dobrze. Niestety, ta nieobliczalna choroba jest realna i każdego roku zabiera życie milionom istnień na całym świecie. Nic dziwnego, że wiele krajów, a także miast, zaczęło aktywnie wspierać profilaktykę nowotworową. W tym gronie znalazły się również Tychy. Władze naszego miasta postanowiły kontynuować finansowanie bezpłatnych szczepień przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego. Sprawdźcie, kto może się bezpłatnie zaszczepić przeciwko HPV.

HPV

Kto może się bezpłatnie zaszczepić w Tychach przeciwko HPV?

Z bezpłatnych szczepień szczepionką Gardasil 4 przeciw HPV ( tj. wirusowi brodawczaka ludzkiego), mogą skorzystać wszystkie 12-letnie tyszanki rocznik 2009 zameldowane w Tychach. Naturalnie nasuwają się dwa pytania:

  • Jak to bezpłatne?
  • Dlaczego wirus HPV?

Rozwiewamy wątpliwości. Po pierwsze szczepienia dla tyskich 12-latek (dziewczynki z rocznika 2009) są bezpłatne, ponieważ w 100% są finansowane przez budżet miasta Tychy. Po drugie, musicie wiedzieć, że wirus brodawczaka ludzkiego inicjuje przednowotworowe oraz nowotworowe zmiany w różnych obszarach ciała, zwłaszcza błon śluzowych narządów płciowych. Rak szyjki macicy to nie żart. Jest to jeden najczęściej diagnozowanych nowotworów u kobiet. Właśnie dlatego profilaktyka nowotworowa jest tak ważna.

Drogi rodzicu, jeżeli masz jakieś wątpliwości odnośnie szczepienia Twojej 12-letniej pociechy, weź udział w spotkaniach online, które zostały zorganizowane z myślą o rodzicach dziewczynek z rocznika 2009. Spotkania odbywają się w szkołach podstawowych w naszym mieście.

Gdzie w Tychach można się zaszczepić?

Z bezpłatnych szczepień przeciw wirusowi HPV można skorzystać w Przychodni nr 4 Sp. z o. o. w Tychach, która jednocześnie odpowiada za realizację programu zapobiegania czynnikom ryzyka raka szyjki macicy. Szczepienia będą realizowane w konkretne dni w następujących punktach szczepień:

  • Przychodnia przy ul. Żwakowskiej 20

Szczepienia w PONIEDZIAŁKI – 15:30 do 18:00

Tel. 32 217 50 38

  • Przychodnia przy ul. Niepodległości 45

Szczepienia w ŚRODY – 15:30 do 18:00

Tel. 32 327 62 49 wew. 5

Tel. 508 314 612

Tychy Herb