Lato w mieście - Jakie atrakcje znajdziemy na Paprocanach?

Jezioro Paprocańskie to jedno z najczęściej wybieranych miejsc wypoczynku w mieście. Dookoła jeziora biegnie ścieżka pieszko-rowerowa. Znajdujący się obok jeziora Ośrodek Wypoczynkowy jest miejscem organizowania dużych imprez plenerowych, zawodów sportowych, regat kajakowych oraz żeglarskich.

Co roku w cieplejsze dni Paprocany stanowią idealne miejsce do spacerów i wypoczynku dla wielu mieszkańców miasta. Można śmiało powiedzieć, że jezioro oraz okolice są jednymi z najciekawszych miejsc w Tychach.

Najlepsze atrakcje jakie znajdziemy na Paprocanach:

  • Ośrodek Wypoczynkowy Paprocany - W ośrodku znajdziemy place zabaw dla dzieci, a także Wodny Plac Zabaw. Przy ośrodku znajdują się także pomosty wodne, które umożliwiają spacer po jeziorze. Co roku w porze letniej w ośrodku MOSiR Tychy uruchamia kąpielisko, które także znajduje się w Ośrodku Wypoczynkowym Paprocany.
  • Park linowy w Tychach – Zlokalizowany jest przy OW Paprocany. Z instalacji mogą korzystać wszyscy, choć jest jedynym warunkiem jest wzrost powyżej 1,20 m. Uczestnik musi najpierw zapoznać się z trasą, regulaminem, przejść krótkie szkolenie, potem otrzyma kask i ubierze odpowiednie zabezpieczenia.
  • Dzika Plaża na Paprach – Znajduje się przy zachodnim brzegu Paprocan. Znajduje się na niej Beach Bar, w którym znajdziemy jedzenie, napoje oraz strefę chillout.
  • Pałacyk myśliwski w Promnicach – Budynek znajduje się w pobliżu południowo-zachodniej części Jeziora Paprocańskiego. Jest to jeden z budynków wybudowanych w stylu neogotyckim. Powstał w 1861r.
  • Ścieżki przy jeziorze – Wzdłuż Jeziora Paprocańskiego biegnie ścieżka pieszo-rowerowa, która jest świetnym miejscem na spacery, rowerowe wypady czy nordic walking.

Więcej atrakcji w galerii zdjęciowej!

czytaj więcej:

Muzeum Miejskie Tychy zimowe lampiony

Brak pomysłu na ferie zimowe w Tychach? Sprawdź propozycje

Lodowisko

Nauka jazdy na łyżwach dla dzieci w Paprocanach

Zdjęcie główne

Odkrywaj skarby województwa świętokrzyskiego

ZDJĘCIE GŁÓWNE

Odkryj magiczny Szydłów, zwany stolicą śliwki!

Holiday Golden Resort

Rodzinny odpoczynek nad morzem? Tylko Holiday Golden Resort!

Karuzela

„Tychy na lato” zamiast dwudniowego „Święta Miasta Tychy”

Tychy Paprocany

Otwarcie kąpieliska w Paprocanach