Lato w mieście - Jakie atrakcje znajdziemy na Paprocanach?

Jezioro Paprocańskie to jedno z najczęściej wybieranych miejsc wypoczynku w mieście. Dookoła jeziora biegnie ścieżka pieszko-rowerowa. Znajdujący się obok jeziora Ośrodek Wypoczynkowy jest miejscem organizowania dużych imprez plenerowych, zawodów sportowych, regat kajakowych oraz żeglarskich.

Co roku w cieplejsze dni Paprocany stanowią idealne miejsce do spacerów i wypoczynku dla wielu mieszkańców miasta. Można śmiało powiedzieć, że jezioro oraz okolice są jednymi z najciekawszych miejsc w Tychach.

Najlepsze atrakcje jakie znajdziemy na Paprocanach:

  • Ośrodek Wypoczynkowy Paprocany - W ośrodku znajdziemy place zabaw dla dzieci, a także Wodny Plac Zabaw. Przy ośrodku znajdują się także pomosty wodne, które umożliwiają spacer po jeziorze. Co roku w porze letniej w ośrodku MOSiR Tychy uruchamia kąpielisko, które także znajduje się w Ośrodku Wypoczynkowym Paprocany.
  • Park linowy w Tychach – Zlokalizowany jest przy OW Paprocany. Z instalacji mogą korzystać wszyscy, choć jest jedynym warunkiem jest wzrost powyżej 1,20 m. Uczestnik musi najpierw zapoznać się z trasą, regulaminem, przejść krótkie szkolenie, potem otrzyma kask i ubierze odpowiednie zabezpieczenia.
  • Dzika Plaża na Paprach – Znajduje się przy zachodnim brzegu Paprocan. Znajduje się na niej Beach Bar, w którym znajdziemy jedzenie, napoje oraz strefę chillout.
  • Pałacyk myśliwski w Promnicach – Budynek znajduje się w pobliżu południowo-zachodniej części Jeziora Paprocańskiego. Jest to jeden z budynków wybudowanych w stylu neogotyckim. Powstał w 1861r.
  • Ścieżki przy jeziorze – Wzdłuż Jeziora Paprocańskiego biegnie ścieżka pieszo-rowerowa, która jest świetnym miejscem na spacery, rowerowe wypady czy nordic walking.

Więcej atrakcji w galerii zdjęciowej!