Letnia edycja Portu Pieśni Pracy 2021 wraca nie tylko na Paprocany! Sprawdź, gdzie jeszcze usłyszymy szanty

Port Pieśni Pracy – Tyski Festiwal Szantowy odbędzie się już 37. raz i tradycyjnie zwieńczy wakacyjny sezon muzyki marynistycznej. 3 dni koncertów, 7 scen w różnych lokalizacjach miasta, prawie 20 wykonawców i koncerty dla małych i dużych – to czeka na wszystkich tych, którzy w dniach 27-29 sierpnia 2021 roku odwiedzą Tychy.

Martyna lucja YZ Dboip FXA0 unsplash

Muzyka marynistyczna wybrzmi tym razem na aż siedmiu scenach zlokalizowanych w różnych częściach Tychów.

Po zeszłorocznej przerwie znów spotkamy się na Paprocanach i to aż trzykrotnie. To tu rozpoczniemy piątkowym koncertem Muzycznych Wieczorów nad Jeziorem na wzniesieniu znajdującym się nieopodal północnego jego brzegu, tu zakończymy go niedzielnym koncertem dla dzieci, zapraszając do wspólnej zabawy na statku – placu zabaw znajdującym się na terenie otaczającym jezioro. Wreszcie spotkamy się na Dzikiej Plaży Paprocany na koncercie plenerowym z ulubionymi wykonawcami – mówią organizatorzy.

To jednak nie wszystko – nocne marki z pewnością chętnie wybiorą się na koncert wieczorny do Underground Pubu. Szanty usłyszymy też w galerii handlowej Gemini Park Tychy, na Placu Baczyńskiego i podczas sobotniego koncertu w Teatrze Małym, gdzie odbyła się zeszłoroczna odsłona Portu Pieśni Pracy.

Wejściówki na koncert w Teatrze Małym

Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny – z uwagi jednak na ograniczoną liczbę miejsc w Teatrze Małym w Tychach, na to jedno z siedmiu wydarzeń festiwalowych obowiązują wejściówki, które można odbierać w Miejskim Centrum Kultury w Tychach, przy ulicy Bohaterów Warszawy 26.

Wykonawcy w Porcie Pieśni Pracy 2021

Na siedmiu tegorocznych scenach Portu Pieśni Pracy usłyszymy prawie dwudziestu wykonawców, mniej i bardziej liczne reprezentacje z różnych stron Polski.

Mocną śląską ekipę tworzą gospodarze – Perły i Łotry, a z nimi

  • Ryczące Dwudziestki,
  • North Cape,
  • Banana Boat
  • czy Leje na Pokład i Stonehenge,

dalej odwiedzą nas

  • dolnośląski Jan i Klan i Orkiestra Samanta,
  • południowo-wschodni Marek Szurawski i Klang, Andrzej Korycki i Dominika Żukowska,
  • GlassGo i Marta Śliwa z centralnej Polski,
  • wreszcie warmiński Mietek Folk.
Tyska scena gościć będzie także wybitną nadmorską reprezentację, której dawno w Tychach nie było, a wszędzie, gdzie się pojawiają, budzą prawdziwy zachwyt. Mamy nadzieję, że najliczniejszy z licznych Męski Chór Szantowy „Zawisza Czarny", Formacja, Waldemar Mieczkowski i Atlantyda przywiozą nam odrobinę bryzy wprost z Trójmiasta – mówi Małgorzata Król – dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Tychach.

Festiwal ma wieloletnią tradycję i co roku przyciąga do Tychów miłośników szant i muzyki folkowej z całej Polski, a nawet zagranicy.

Port Pieśni Pracy to integracja międzypokoleniowa, spotkania znajomych, których łączy pasja żeglarska i zamiłowanie do muzyki, a wszystko w pięknej scenerii Tychów, zwłaszcza Jeziora Paprocańskiego. Zapraszam na Port Pieśni Pracy – zachęca Andrzej Dziuba – Prezydent Tychów.

Odmiennie do festiwalu „Rock na plaży”, który w tym roku zmienił format na „Rock nie na plaży” i odbywa się w płatnej formie w Teatrze Małym, Port Pieśni Pracy wróci na swoje dawne miejsce i mieszkańcy będą mogli za darmo posłuchać swoich ulubionych szant w plenerze.