Likwidacja autobusowej linii lotniskowej z Tychów do Katowic. Co w zamian?

Wraz z początkiem 2022 roku Zarząd Transportu Metropolitalnego ma zastąpić dotychczasowe linie autobusowe do lotniska w Pyrzowicach metroliniami.

mat. pras. ZTM
Ok2

W związku z decyzją podjętą przez ZTM linia AP4, która do tej pory kursowała z przystanku Tychy Dworzec PKP na przystanek Katowice Sądowa i przechodziła na linię AP2 do przystanku w Pyrzowicach zostanie zlikwidowana.

Połączenie Tychów z Katowicami w godzinach nocnych zapewni planowana do uruchomienia w najbliższych miesiącach, zgodnie z harmonogramem, linia M10. Na razie brak informacji kiedy nowa metrolinia zostanie uruchomiona. Do tego czasu w dni wolne od pracy nocne połączenia pomiędzy Tychami a Katowic realizować będzie linia 1N.

– W nocy z 31 grudnia 2021 r. na 1 stycznia 2022 r. linie AP2 i AP4 będą kursowały na zmienionych zasadach. Kursy rozpoczynające się przed północą a kończące się po północy wykonane zostaną zgodnie z aktualnie obowiązującymi rozkładami jazdy. Kursy rozpoczynające się po północy będą realizowane wg nowych rozkładów jazdy przez linie metropolitalne – informuje ZTM.

Linia AP2 zostanie zastąpiona linią metropolitalną M19 kursującą na trasie: Sosnowiec Urząd Miasta – Będzin – Psary – Mierzęcice – Pyrzowice Port Lotniczy.

Więcej o metroliniach: Autobusy metropolitalne wyjadą na ulice Tychów

Rozkład jazdy linii 1N

Linia autobusowa 1N kursuje w godzinach nocnych pomiędzy Tychami a Katowicami w dni wolne od pracy. Szczegółowy rozkład można znaleźć na stronie: rozkład jazdy dla linii 1N

czytaj więcej:

Wymiana Ciepła

Wieszak Wymiany Ciepła na dworcu PKP

Zameczek Myśliwski w Promnicach

Odnowa na Zameczku Myśliwskim w Promnicach zakończona

Piknik Edukacyjny w Tychach

Piknik Edukacyjny WORD w Tychach. Zobacz relację i zdjęcia!

Tychy z najniższym bezrobociem w woj. śląskim

Dane GUS dotyczące bezrobocia w Tychach

Powstający mural w Bieruniu

W Bieruniu powstanie mural upamiętniający podziemny strajk

0001 UM00022

Sprawdź ilu Tyszan się spisało!

Seniorka

Tyscy strażnicy miejscy pomogli zagubionej seniorce