Lodowiska sezonowe w Tychach! Zostaną otwarte w drugiej połowie grudnia!

MOSiR Tychy poinformował, że w mieście trwają prace przy budowie dwóch lodowisk sezonowych. Zostaną otwarte w drugiej połowie grudnia 2021 roku.

MOSiR Tychy
Lodowisko Tychy

Sezonowe lodowiska zostaną postawione przy ulicy Brzozowej i na Paprocanach. W trakcie jest montaż band i mat mrożeniowych

– Na początku grudnia planowanie jest pierwsze mrożenie, a w drugiej połowie grudnia lodowiska zostaną bezpłatnie udostępnione amatorom jeżdżenia na łyżwach – informuje MOSiR Tychy.

Jak informuje Urząd Miasta Tychy w poprzednich sezonach tyszanie mogli korzystać także z trzeciego lodowiska sezonowego zlokalizowanego pod „Żyrafą”. Jednak ze względu na stan techniczny nie nadawało się już jednak do użytku. Lodowisko w 2022 roku ponownie pojawi się w tym miejscu, obecnie trwa postępowanie przetargowe na jego zakup.

Jedno lodowisko powstaje na ul. Brzozowej, a drugie na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany. Nie wiadomo jeszcze w jakich godzinach zostanie udostępnione mieszkańcom Tychów. To będzie zależało od rozwoju pandemii. W ubiegłym roku przyjęto np. zasadę, że jednorazowo na tafli lodowiska sezonowego może przebywać maksymalnie 60 uczestników, a wszystkie osoby przed wejściem na lodowisko i po zejściu z tafli musiały mieć zasłonięte usta i nos. W poprzednich sezonach tyszanie mogli skorzystać także z trzeciego lodowiska sezonowego zlokalizowanego pod „Żyrafą” w Parku Miejskim Solidarności. Ze względu na stan techniczny nie nadawało się już jednak do użytku. Lodowisko w 2022 roku znów pojawi się w tym miejscu, obecnie trwa postępowanie przetargowe na jego zakup. W budżecie miasta zabezpieczono na ten cel 600 tys. złotych - informuje rzeczniczka tyskiego magistratu, Ewa Grudniok

Zeszłoroczne sezonowe lodowiska

W 2020 roku 11, 16 i 19 grudnia otwarto trzy lodowiska sezonowe. Wtedy po raz pierwszy otwarto obiekt przy ulicy Brzozowej w Tychach. Niestety z powodu wprowadzenia nowych obostrzeń związanych z pandemią sezonowe lodowiska od 28 grudnia 2020 roku były zamknięte, aż do 12 lutego 2021 roku.

14 stycznia 2021 roku MOSiR Tychy poinformował o awarii lodowiska w Parku Miejskim przy Żrafie.