Lodowiska w Tychach wznawiają działalność. Można korzystać z trzech ślizgawek

12 lutego ponownie otwarto lodowiska sezonowe w Tychach. Korzystanie z obiektów będzie możliwe w reżimie sanitarnym.

Nadin mario Kghju GP 9n8 unsplash

W grudniu 2020 po raz pierwszy w tym sezonie otwarto lodowiska zimowe w Tychach. Kolejno 11, 16 oraz 19 grudnia otworzyły się: Lodowisko przy ulicy Brzozowej, ślizgawka na terenie OW Paprocany, oraz lodowisko w Parku Miejskim przy Żyrafie. Jednak przedłużenie i rozszerzenie obostrzeń, które weszły w życie pod nazwą Narodowa Kwarantanna, sprawiło, że 28 grudnia lodowiska znów zamknięto.

Teraz, jak informuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tychach, lodowiska ponownie zostaną otwarte. MOSiR apeluje jednak o przestrzeganie zasad sanitarnych, to jest utrzymanie odległości co najmniej półtora metra oraz noszenie maseczek. Na jednym lodowisku może przebywać jednocześnie 80 osób. Dotyczy to również opiekunów osób niepełnoletnich. Jak możemy przeczytać na stronie ośrodka:

ŚLIZGAWKA MOŻE BYĆ ODWOŁANA z powodu nieprzestrzegania reżimu sanitarnego - jeżeli w kolejce przed określoną godziną wejścia, nie będzie porządku tj. ustawienia się osób w odstępach około 1,5 m, zasłoniętych ust i nosa ślizgawka może być odwołana z przyczyn podanych powyżej przez pracownika MOSiR.

Podobnie jak w grudniu, pracownicy lodowisk będą dezynfekować obiekt co godzinę. Na tafli nie trzeba już będzie mieć zakrytych ust i nosa, jednak MOSiR apeluje o przestrzeganie dystansu.

Apelujemy - w kolejkach do lodowisk obowiązuje bezwzględne zachowywanie dystansu społecznego tj. odległości co najmniej 1,5 m od kolejnej osoby!
Przypominamy, iż ze względów epidemicznych, jednorazowo na terenie obiektu może przebywać maksymalnie 80 uczestników jednocześnie. Mamy świadomość, że lodowiska zawsze odwiedzała większa ilość osób, ale funkcjonujemy w nadzwyczajnych okolicznościach, w związku z czym apelujemy o rozsądek i zrozumienie.

Korzystanie z Lodowisk będzie możliwe do godziny 21. Wszystkie ślizgawki są bezpłatne.