Lodowisko przy Żyrafie zamknięte do końca sezonu

Jak możemy przeczytać na stronie MOSiR Tychy, z powodu poważnej awarii agregatu, lodowisko w Parku miejskim zakończyło swoją działalność.

Lodowisko2

Komunikat pojawił się 22 lutego. Powodem jest awaria sprzętu, a ponieważ nie jest to lekka usterka, postanowiono zawiesić działalność ślizgawki już do końca sezonu.

Informujemy, iż ze względu na poważną awarię agregatu, lodowisko sezonowe w Parku Miejskim przy Żyrafie zakończyło już swoją działalność w sezonie 2020/2021, możemy przeczytać na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Pozostałe dwa lodowiska – na Paprocanach i przy ulicy Brzozowej, będą działać do 28 lutego. MOSiR zastrzega jednak, że z uwagi na warunki atmosferyczne (wysoka temperatura) i te ślizgawki mogą zostać odwołane. W szczególności należy wziąć pod uwagę, że lodowiska mogą być zamknięte w godzinach od 12 do 15. Jak wynika z komentarzy pod postem na Facebooku MOSiR, w sobotę 20 lutego czasowo nieczynne było również lodowisko przy ulicy Brzozowej.

Wszystkie lodowiska działają w zachowanym reżimie sanitarnym. Na obiekcie może przebywać łącznie 8o osób i aż do wejścia na taflę obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa. Lodowiska są również dezynfekowane co godzinę.

W związku z pandemią na terenie miejskich ślizgawek nie są również w sezonie 2020/ 2021 prowadzone lekcje jazdy na łyżwach. Do tej pory, zajęcia odbywały się w sobotę i niedzielę rano na ślizgawce OW Paprocany. W tym roku, według oficjalnych informacji, nie odbyły się żadne zajęcia.