M18 zamiast E-2. Nowa metrolinia autobusowa z Tychów do Gliwic

Od soboty, 8 maja, między Tychami a Gliwicami nie kursuje już autobus linii E-2. Została ona zastąpiona nową metrolinią M18. To jedna z sześciu linii, którą w pierwszej kolejności uruchomił Zarząd Transportu Metropolitalnego.

Metrolinie

Metrolinie, zwane M-kami, od oznaczenia literą „M” mają usprawnić podróżowanie po Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii do czasu budowy Kolei Metropolitalnej. W pierwszym etapie, 8 maja, na trasy wyjechało sześć z nich, to: M1, M2, M3, M4, M18 oraz M24.

M18 – metrolinia z Tychów do Gliwic

W Tychach jeździ tylko jedna z nowych autobusowych metrolinii – to M18, która zastąpiła linię E-2. Kursuje na trasie Tychy Osiedle „Z1” – Gliwice Plac Piastów. Jak zapewnia Zarząd Transportu Metropolitalnego to szybka, stała linia, która będzie kursować przez cały dzień.

Jadąc w kierunku Gliwic zatrzymuje się u nas na przystankach: Tychy Osiedle „Z1”, Paprocany Pętla, Tychy Osiedle „T”, Tychy Piłsudskiego, Tychy Skałka, Tychy Osiedle „K”, Tychy Stoczniowców 70, Tychy Hotelowiec, Tychy Dworzec PKP.

Na trasie z Gliwic do Tychów w naszym mieści obsługuje przystanki: Tychy Dworzec PKP, Tychy Begonii, Tychy Stoczniowców, Tychy Osiedle „K”, Tychy Skałka, Tychy Piłsudskiego, Tychy Osiedle „T”, Paprocany Pętla, Tychy Osiedle „Z1”.

Jaki są korzyści z nowych metrolinii?

Zarząd Transportu Metropolitalnego wymienia szereg korzyści z podróżowania nowymi autobusowymi metroliniami:

  • metrolinie będą jeździć częściej
  • M-ki będą miały wydłużone godziny kursowania w ciągu dnia oraz w nocy
  • usprawnią podróżowanie pomiędzy wszystkimi gminami GZM
  • to tańsza alternatywa dla transportu indywidualnego
  • wybór „M” to brak problemów z parkowaniem i krok do zmniejszenia korków
  • wybierając komunikację miejską dbamy o środowisko – mniejszy hałas i mniejsze zanieczyszczenie powietrza
  • to oferta z możliwością udoskonalania jej przez pasażerów (badania poziomu satysfakcji)