Majówka 2021 w Tychach. Sprawdź, jakie atrakcje przygotowano na długi weekend

Chociaż organizacja dużych imprez plenerowych nie będzie w tym czasie możliwa, tyskie instytucje przygotowały specjalną ofertę majówkową, z której skorzystać będzie można w przestrzeni online.

178966813 214182573466328 96221645150283936 n

DIY

Miejskie Centrum Kultury w Tychach, konkretniej kluby Wilkowyje i Urbanowice, opublikują na profilach w mediach społecznościowych filmy tutorialowe o licznych patriotycznych ozdobach. Wszystko do wykonania w zaciszu domowym przy użyciu dostępnych materiałów. Pierwszy filmik, który pojawi się już 28 kwietnia, dotyczyć będzie okiennej ozdoby na 3 maja w wersji zrób to sam. Z początkiem weekendu majowego, rozpoczną się warsztaty online (dostępne na Facebooku i YouTube). Podczas nich, będzie można dowiedzieć się m.in. jak stworzyć białego orła z płatków drewna osikowego.

Muzyka online

Również na profilu MCK, już w czwartek 29 kwietnia o godzinie 19:00 nastąpi premiera singla zespołu Pozor Orkiestra. Piosenka nosi tytuł Nie pytaj o Polskę. 1 i 2 maja występować będą młodzi tyszanie, którzy wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Pieśni Patriotycznej i Historycznej nad nami Orzeł Biały. A już 3 maja odbędzie się koncert podopiecznych Młodzieżowego Domu Kultury nr 2.

Święto flagi

Obchodzone jest 2 maja. Można je uczcić poprzez wywieszenie flagi na balkonie, czy w oknie. Tego dnia przypada również 100. Rocznica Wybuchu III Powstania Śląskiego. Z tej okazji, przypominamy o wystawie w galerii Juvenis Amicus Artis, gdzie od marca dostępna jest wystawa Kraina Czarnych Diamentów – Stulecie Powstań Śląskich. Relacja dostępna poniżej.

Uroczystości religijne

Dla chętnych, którzy chcą uczcić Święto 3 Maja, organizowana jest msza święta w intencji Polski. Transmisję z kościoła pw. św. Marii Magdaleny zobaczyć będzie można na kanale YouTube. Początek nabożeństwa o 10:30.