Młodociany recydywista-złodziej ujęty na ulicy w Mikołowie. Ostatnio "robił" w perfumerii w Auchan

Złodzieje nie dają spokoju ochronie w okolicznych drogeriach i perfumeriach. Ostatniego śmiałego "rajdu" na jedną z nich dopuścił się w Mikołowie młodziutki chłopak, mający już na koncie kilka wyroków za kradzieże.

Z jakiegoś powodu sklepowi złodzieje oraz złodziejki często biorą sobie za cel perfumerie i drogerie. Do ostatniej sporej kradzieży tego typu w regionie doszło w mikołowskim CH Auchan. Małoletni "weteran" zdołał tam wynieść z jednej z sieciowych perfumerii w pasażu perfumy o wartości blisko 2 tysięcy złotych.

Wpadł w dość zaskakujący sposób.

Monitoring w galerii złapał obraz młodocianego przestępcy, który następnie otrzymała lokalna policja. Dwa dni później jeden z mikołowskich kryminalnych w trakcie dojazdu na służbę zauważył na ulicy młodzieńca ze zgłoszenia i zatrzymał go.

Jak się okazało, 19-latek z Katowic, o którym mowa, to wprawiony delikwent; mimo swojego wieku ma już na koncie kilka wyroków za kradzieże. W ostatni piątek (10 lutego) podejrzany "małolat" usłyszał kolejny taki zarzut. Jako recydywiście grozi mu nawet do 5 lat więzienia.

Policja

Może Cię zainteresować:

Zatrzymano złodzieja aparatury z wind w tyskich blokach. Grozi mu do pięciu lat więzienia

Autor: Redakcja

06/02/2023

Pościg kradzione audi orzesze 26 01 2023 2

Może Cię zainteresować:

Główni bohaterowie "estońskiej pogoni" pozostaną w areszcie. Nowe fakty od mikołowskich śledczych

Autor: Arkadiusz Korejwo

31/01/2023