Mama Marcina zginęła w ewakuacji z płonącego mieszkania na Dębowej. Apel o pomoc

W niedzielnym pożarze mieszkania w Tychach Marcin stracił mamę i cały dobytek życia, a sam znajduje się w ciężkim stanie w szpitalu w Siemianowicach Śląskich. Wszystkim chcącym udzielić pomocy udostępniamy link do zbiórki w charytatywnym portalu Pomagam.pl.


Pożar Tychy

Zdarzenie miało miejsce 11 czerwca w bloku mieszkalnym przy Dębowej 8C w Tychach. W niewyjaśnionych okolicznościach spłonęło mieszkanie na siódmym piętrze, z którego próbowały uratować się dwie osoby - 35-letni Marcin i jego matka. Mężczyźnie udało się zejść po rynnie piętro niżej, gdzie zajęli się nim strażacy i ratownicy, o czym informował portal 112Tychy.

Tragiczna ewakuacja

Mama Marcina również próbowała ratować się w ten sposób - niestety, 60-latka nie zdołała się utrzymać i zginęła na miejscu upadając na chodnik. Jej syn odniósł natomiast liczne oparzenia i stracił poza nią także dorobek życia. Na jego rzecz ruszyła zbiórka na portalu Pomagam.pl (link).

Potrzebne są pieniądze na wszystko, od
najprostszych rzeczy jak jedzenie, czy leki, po ubrania i remont. Oprócz materialnych rzeczy, rodzina straciła poczucie bezpieczeństwa i ukochaną osobę.

Marcin, mój wyjątkowy brat, ledwie ale dał radę. Jest ciężko poparzony i przebywa w szpitalu, ale żyje. Nasza ukochana Mama niestety nie dała rady uratować się z płomieni na siódmym piętrze. Zostawiła po sobie koszmarną wyrwę, z którą będziemy próbowali poradzić sobie już zawsze. Cały dobytek ich życia zabrał ogień. Zwracamy się z prośbą do wszystkich osób dobrej woli o wsparcie, żeby pomóc poszkodowanym stanąć na nogi i odbudować stracony dom - pisze na stronie zbiórki organizator Tomek, brat Marcina.Linki do zbiórki:


Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w trudnych chwilach, realizację projektów społecznych i kulturalnych. Od grudnia 2021 roku przy portalu działa Fundacja Pomagam.pl.

Policja pszczyna 6 06 2023

Może Cię zainteresować:

Koszmarny napad na rowerzystę w centrum Pszczyny. Łup: 23 złote

Autor: Redakcja

05/06/2023

Lpr dmowskiego tychy 30.05.2023

Może Cię zainteresować:

Autobus uderzył w rowerzystkę na Dmowskiego w Tychach. Stan kobiety jest bardzo ciężki

Autor: Redakcja

31/05/2023

Policja mikołów 06 06 2023 1

Może Cię zainteresować:

3,5 promila u kobiety, ktora wjechała w budynek w Mikołowie

Autor: Redakcja

06/06/2023