Matka niepełnosprawnej dilowała w Mikołowie. 31-letniej kobiecie grozi wysoki wyrok, klientem znany agresor

Na terenie Mikołowa zatrzymano 31-letnią kobietę z Zabrza, która przyjechała tam handlować amfetaminą mimo że ma pod opieką 11-letnią, niepełnosprawną córkę. Zatrzymany został również jej klient, który był poszukiwany za akty przemocy.

ARC
Policja

Do zatrzymania doszło w piątek 28 października 2022 r. w centrum Mikołowa. Akcja była wynikiem wcześniejszych ustaleń mikołowskich kryminalnych i i drogówki. 31-letnia mieszkanka Zabrza sprzedała mężczyźnie, z którym umówiła się na parkingu, ponad 90 działek dilerskich amfetaminy. Podczas nielegalnej transakcji kobieta miała pod opieką 11-letnią, niepełnosprawną córkę.

W trakcie przeszukania jej samochodu oraz mieszkania policjanci znaleźli więcej narkotyków. Kryminalni zabezpieczyli marihuanę oraz blisko tysiąc działek dilerskich amfetaminy. 31-latka została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu, a jej dziecko - pod specjalistyczną opiekę. 31 października zabrzanka usłyszała zarzuty handlu narkotykami oraz posiadania ich znacznej ilości. Grozi jej za to do 10 lat więzienia. Prokurator objął ją środkiem zapobiegawczym w postaci policyjnego dozoru.

Klient - poszukiwany agresor

Policjanci zatrzymali również jej klienta - 40-letniego mieszkańca powiatu mikołowskiego. Od dłuższego czasu śledczy mieli go na oku; podejrzewany o liczne przestępstwa, głównie przeciwko życiu i zdrowiu, stanął przed prokuratorem. Usłyszał łącznie 6 zarzutów, w tym posiadania narkotyków. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

KWP w Katowicach/ak