Matka niepełnosprawnej dilowała w Mikołowie. 31-letniej kobiecie grozi wysoki wyrok, klientem znany agresor

Na terenie Mikołowa zatrzymano 31-letnią kobietę z Zabrza, która przyjechała tam handlować amfetaminą mimo że ma pod opieką 11-letnią, niepełnosprawną córkę. Zatrzymany został również jej klient, który był poszukiwany za akty przemocy.

ARC
Policja

Do zatrzymania doszło w piątek 28 października 2022 r. w centrum Mikołowa. Akcja była wynikiem wcześniejszych ustaleń mikołowskich kryminalnych i i drogówki. 31-letnia mieszkanka Zabrza sprzedała mężczyźnie, z którym umówiła się na parkingu, ponad 90 działek dilerskich amfetaminy. Podczas nielegalnej transakcji kobieta miała pod opieką 11-letnią, niepełnosprawną córkę.

W trakcie przeszukania jej samochodu oraz mieszkania policjanci znaleźli więcej narkotyków. Kryminalni zabezpieczyli marihuanę oraz blisko tysiąc działek dilerskich amfetaminy. 31-latka została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu, a jej dziecko - pod specjalistyczną opiekę. 31 października zabrzanka usłyszała zarzuty handlu narkotykami oraz posiadania ich znacznej ilości. Grozi jej za to do 10 lat więzienia. Prokurator objął ją środkiem zapobiegawczym w postaci policyjnego dozoru.

Klient - poszukiwany agresor

Policjanci zatrzymali również jej klienta - 40-letniego mieszkańca powiatu mikołowskiego. Od dłuższego czasu śledczy mieli go na oku; podejrzewany o liczne przestępstwa, głównie przeciwko życiu i zdrowiu, stanął przed prokuratorem. Usłyszał łącznie 6 zarzutów, w tym posiadania narkotyków. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

KWP w Katowicach/ak

czytaj więcej:

Kierowca volvo w Mikołowie stracił prawo jazdy

7 km/h więcej i już nie ma prawa jazdy. Kierowca w Mikołowie

Policja (zdjęcie ilustracyjne)

Pijany kierowca chciał zrzucić winę na pasażerkę

Takie motocykle dostała mikołowska drogówka

Ścigacze BMW dla mikołowskiej drogówki. Już patrolują

Mika baumeister J5yo GZ Ldp SI unsplash

Tyska policja ostrzega przed cyberprzestępcami!

Seniorka

Tyscy strażnicy miejscy pomogli zagubionej seniorce

Bmw

Kierowca BMW driftował na jednym z tyskich rond

LPR

Lądowisko dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego