Miasto Tychy dołącza do grona gospodarzy Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie

Międzynarodowa Federacja Hokeja na Lodzie (IIHF) podjęła decyzję o przeniesieniu Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie Mężczyzn Dywizji 1B z katowickiego Spodka na Stadion Zimowy w Tychach.

Unsplash.com
Tychy gospodarzem MŚ w Hokeju

O przeniesienie meczów grupy B1 wnioskował Polski Związek Hokeja na Lodzie, międzynarodowa federacja zaakceptowała przeniesienie z katowickiego Spodka na tyski obiekt sportowy. Tym samym Tychy dołączają do grona gospodarzy hokejowych imprez w randze mistrzowskiej w 2022 roku. Mimo przeniesienia meczów nie zmieni się data wydarzenia. Mistrzostwa dalej będą trwały od 25 kwietnia do 1 maja 2022 roku. Kibice, którzy zakupili przez stronę internetową bilety mogą je bezpłatnie zwrócić albo wybrać nowe miejsca na Stadionie Zimowym w Tychach.

Natomiast od 8 do 14 kwietnia 2022 roku w Katowicach odbędą się Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie Kobiet Dywizji 1B. Zmiany zostały zatwierdzone przez Międzynarodową Federację Hokeja na Lodzie.

Wykluczenie z MŚ reprezentacji Rosji i Białorusi

Zmiany w Dywizjach 1A i 1B spowodowane są wykluczeniem Rosji i Białorusi z Mistrzostw Świata Elity. Zamiast nich zagra Francja i Austria. W grupie 1A zagra reprezentacja Litwy, która w poprzedniej edycji spadła do grupy 1B i miała występować w Polsce. Reprezentacja Polski zagra z Japonią, Estonią, Serbią i Ukrainą. Najlepszy zespół ma awansować do grupy 1B, a ostatnia drużyna zostanie zdegradowana. W Tychach ostatecznie ma wystąpić pięć drużyn.