Miasto Tychy montuje specjalne oświetlenie. Świąteczny klimat coraz bliżej!

W Tychach pojawią się świąteczne ozdoby. Rozpoczął się montaż specjalnego, świątecznego oświetlenia. Wszystko ma być gotowe na początku grudnia.

UM Tychy
Ozdobyswieta

Miasto Tychy poinformowało, że całe świąteczne oświetlenie ma być gotowe do końca listopada. Tak, aby na początku grudnia tyskie skwery, ulice i place przypominały o świątecznym klimacie.

658 tysięcy złotych na miejskie ozdoby

Urząd Miasta poinformował, że kwota jaka została wygospodarowana z budżetu miasta na tegoroczne oświetlenie wynosi 500 tysięcy złotych. Miejski Zarząd Ulic i Mostów, który jest jednostką organizacyjną Miasta Tychy wyda około 158 tysięcy złotych na przyozdobienie 11 tyskich rond i jednego skrzyżowania. Łącznie na oświetlenie z miejskiego budżetu zostanie wykorzystane 658 tysięcy złotych. Jak zapewnia tyski urząd większość z montowanych dekoracji, można było zobaczyć podczas ubiegłorocznych świąt, pojawią sie też nowości.

– W tym roku nowe ozdoby pojawią się na Placu Baczyńskiego, w Parku Miejskim Solidarności stanie choinka. Po raz pierwszy zostanie ozdobione także rondo ks. Szkatuły – pojawi się na nim sześciometrowa choinka wykonana z bombek w kolorze srebrnym – mówi Anna Warzecha z Urzędu Miasta w Tychach.

Sanie z reniferem i 10-metrowa choinka!

Jak każdego roku na Placu Baczyńskiego w Tychach przyozdobiona zostanie fontanna. Na samym placu pojawi się dziesięciometrowa choinka oraz sanie z reniferem. Świąteczne dodatki pojawią się też na latarniach wokół placu.

– Rynek, tak jak w ubiegłym roku, zostanie udekorowany dziesięciometrową choinką, która jednak będzie miała inny niż w ubiegłych latach wzór oraz kurtynami świetlnymi na drzewach. Na latarniach pojawią się ozdoby w kształcie śnieżyne – informują tyscy urzędnicy.

Gdzie jeszcze znajdziemy świąteczne dekoracje?

Jak informuje Urząd Miasta Tychy "na placu św. Anny oraz Placu Korfantego pojawią się choinki oraz ozdoby - śnieżynki na latarniach. Świąteczną odsłonę będzie miał także napis TYCHY na al. Niepodległości, pojawią się na nim życzenia: „Wesołych Świąt”. Oprócz tego świąteczną oprawę zyskają tyskie ulice m.in. Bocheńskiego, Bielska, Dmowskiego, Grota-Roweckiego, Katowicka czy al. Niepodległości. Na rondzie ks. Szkatuły (rondo u zbiegu ulic Oświęcimskiej i Turyńskiej w dzielnicy Urbanowice) stanie choinka wykonana z różnej wielkości srebrnych bombek.

Duża choinka u zbiegu ulic Cienistej, Begonii i Harcerskiej zostanie przystrojona kolorowymi lampkami. Na rondzie Olimpijskim, Żakowskim, „Skałka”, „Sybiraków”, rondzie „Polonia” oraz „Cassino” dekoracjami z ledowych sznurów zostaną przystrojone drzewa.

Na rondzie Sublańskim (u zbiegu ulic Harcerskiej i Żakowskiej), stanie świetlne drzewko ledowe oraz dekoracje w kształcie świątecznych prezentów. Kule świetlne zostaną rozwieszone nad rondem Paprocańskim oraz na rondzie przy dworcu PKP. Na rondzie Myśliwska- Legionów zostaną ozdobione lampy, a na rondzie „Harcerskim” rosnąca tam choinka.

W tym sezonie świąteczne iluminacje będą zdobiły tyskie place, ronda i ulice do 21 stycznia 2021 roku. Wówczas rozpocznie się demontaż świątecznych dekoracji".