Miasto Tychy rozda 500 bonów na żywe choinki. Sprawdź szczegóły!

„Choinka z pozytywną energią”. Tychy ruszają z akcją edukacyjną w ramach której miasto ma rozdać mieszkańcom 500 bonów na żywe choinki.

Unsplash.com
Jeremy gallman wsfw 16qrf0 unsplash

Bony mają być wydawane w zamian za dostarczenie baterii do siedziby Referatu Gospodarki Odpadami Komunalnymi UM Tychy przy ulicy Budowlanych 67. Wystarczy przynieść co najmniej 0,5 kg lub 15 sztuk baterii wykorzystywanych w sprzętach używanych w każdym domu. Jedna nieruchomość, mieszkanie może otrzymać bon na jedną choinkę.

Kiedy będzie można odebrać choinkę?

Bony będzie można wymienić na żywą choinkę w "KULKA Centrum Ogrodnicze", przy ulicy Dołowej w Tychach od 1 grudnia do 24 grudnia 2021 roku.

Odbierając bon mieszkaniec ma otrzyma także informacje o prawidłowym sposobie postępowania ze zużytymi bateriami. Choinki będą wydawane do wyczerpania.

Tydzień 3 R

Jak informuje Urząd Miasta Tychy akcja edukacyjna jest organizowana w ramach tygodnia 3 R - Reduse, Reuse, Recycle, który wypada od 22 do 28 listopada. „Tydzień 3R to ogólnopolska kampania, organizowana w ramach Europejskiego Tygodnia Redukcji Odpadów, mającego na celu podniesienie zapobiegania powstawaniu odpadów w Europie. Zasada 3R to REDUCE, czyli ograniczenie generowania odpadów, REUSE – ponowne wykorzystanie oraz RECYCLE, czyli zapewnienie recyklingu. To trzy kluczowe zasady, którymi wszyscy powinni się kierować, by jak najbardziej ograniczać wpływ odpadów na środowisko”.

Według informacji przekazanej przez tyski magistrat w tygodniu 3 R samorządy, instytucje, przedstawiciele biznesu, sektora pozarządowego, oraz wszyscy konsumenci są motywowani i zachęcani do współpracy, która ma na celu podnoszenie świadomości ekologicznej Polaków i wdrażanie idei 3R w codzienne życie.

- Kampania 3 R objęta jest honorowym patronatem Komisji Europejskiej, Związku Miast Polskich oraz Związku Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej - informuje tyski magistrat.