Miasto wspiera tyskich strażaków. Prawie dwa miliony złotych w ciągu 5 lat

W środę 8 grudnia 2021 roku w komendzie Straży Pożarnej w Tychach odbyła się prezentacja nowego samochodu rozpoznawczo-ratowniczego. Pojawili się też reprezentanci władz miasta.

Podczas prezentacji pokazano samochód rozpoznawczo-ratowniczy marki Fiat Fullback, który został sfinansowany m. in. dzięki wsparciu w wysokości 145 tysięcy złotych z budżetu miasta Tychy.

Do tej pory w 2021 roku tyscy strażacy wyjeżdżali do akcji 3500 razy.

Władze Tychów reprezentował zastępca prezydenta Tychów Igor Śmietański oraz Barbara Konieczna Przewodnicząca Rady Miasta.

- Bezpieczeństwo naszych mieszkańców oraz strażaków niosących pomoc jest równie ważne dlatego co roku przekazujemy środki z budżetu gminy na doposażenie i rozwój tyskiej Straży Pożarnej. Zależy nam na tym byśmy wszyscy mogli czuć się w mieście bezpiecznie – mówił Igor Śmietański.

Wsparcie finansowe Straży Pożarnej w Tychach

W sumie w roku 2021 miasto Tychy przekazało PSP 205 tys. złotych. Oprócz zakupu samochodu marki Fiat Fullback, środki przeznaczono na bieżące utrzymanie Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

- Dzięki waszej pomocy i zaangażowaniu, mogliśmy zakupić sprzęt, który pomaga nam w naszej codziennej pracy, wpływa na bezpieczeństwo strażaków, ale także na poziom bezpieczeństwa mieszkańców Tychów i powiatu bieruńsko-lędzińskiego – tymi słowami zwrócił się do zaproszonych gości st. bryg. mgr inż. Piotr Szojda – Komendant Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tychach.

W 2020 roku komenda Straży Pożarnej w Tychach otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 100 tysięcy złotych. Pozwoliło to na zakup m. in. :

  • urządzeń do mycia, dezynfekcji, dekontaminacji sprzętu
  • środków neutralizujących substancje ropopochodne
  • środków ochrony indywidualnej np. maski do aparatów powietrznych dzięki którym strażacy mogą wchodzić do niebezpiecznych stref

Pieniądze umożliwiły też remont wyjazdowych bram garażowych wraz z wymianą instalacji elektrycznej.

Rok wcześniej w 2019 władze Tychów przekazały 1,5 miliona złotych na zakup 42-metrowej autodrabiny oraz ponad 33 tysiące złotych na zakup i montaż bramy, szlabanu oraz wymianę systemu monitoringu w Teleinformatycznym Centrum Bezpieczeństwa.

W 2018 oraz 2017 roku wsparcie finansowe z miasta Tychy wyniosło po 120 tysięcy złotych. Wtedy zakupiono m.in. quad do pracy w trudnym terenie. W sumie w ciągu ostatnich 5-ciu lat tyska Straż Pożarna otrzymała z budżetu miasta prawie 2 miliony złotych.

Zobacz samochód rozpoznawczo-ratowniczy w galerii!