Michał Gramatyka o „J**** PiS” radnego Króla: Nie akceptuję wulgarnych zachowań w polityce, ale...

Poruszenie w Tychach wywołało nagranie radnego Krzysztofa Króla, który podczas Finału WOŚP śpiewał „J**** PiS”. Filmik trafił do jednej z tyskich radnych PiS, a głos w tej sprawie także Michał Gramatyka, były wiceprezydent Tychów, a obecnie poseł Koalicji Obywatelskiej.

Tyski Finał WOŚP odbywał się w klubie Underground Pub. I, jak pisaliśmy wcześniej, był tam m.in. Krzysztof Król, radny z klubu Inicjatywy Tyskiej, który nagrał filmik, na którym śpiewa „J**** PiS”. Nagranie trafiło do tyskiej radnej PiS Aleksandry Wysockiej-Siembigi. Jak się okazało radny wysłał to jej przez przypadek, po czym przeprosił.

Mleko jednak się rozlało, a głos w tej sprawie zabrali m.in. przedstawiciele tyskiego Urzędu Miasta. Ewa Grudniok, rzeczniczka urzędu, podkreśliła, że „obrażanie kogokolwiek, niezależnie od tego, jakie barwy polityczne reprezentuje, jest naganne i nie powinno nigdy mieć miejsca”.

Michał Gramatyka stanął w obronie Krzysztofa Króla

W mediach społecznościowych do sprawy odniósł się także Michał Gramatyka, były wiceprezydent Tych i wieloletni współpracownik prezydenta Andrzeja Dziuba, a obecnie poseł Koalicji Obywatelskiej. Stanął on w obronie Krzysztofa Króla.

- Nie akceptuję wulgarnych zachowań w polityce (i poza nią) ale w tej sprawie warto mieć na uwadze, że Król jest znanym w Tychach filantropem - tylko w ciągu ostatnich dwóch miesięcy obok akcji WOŚP organizował akcję rozdawania wigilijnych potraw tyskim potrzebującym, niesie ludziom dobro od lat, bezinteresownie i skutecznie – napisał Michał Gramatyka.

fot. FB/Michał Gramatyka - Poseł RP

czytaj więcej:

Metrolinie

M18 zamiast E-2. Nowa metrolinia

Bogdan Białowąs

Tychy mają komisarza. Białowąs ma zostać do wyborów 2024

1803x1156

Tyski budżet obywatelski 2023 - wyniki

Projekt bez tytułu 4

Michał Gramatyka oskarża Rafała Piecha. Jest zawiadomienie

Rafał Piech, prezydent Siemianowic Śl. i poseł Michał Gramatyka

Plakaty, szczepionki, kontrowersje. I odpowiedzialność

Posiedzenie rady

W radzie powołanej przez prezydenta znalazł się tyszanin

Malecki

Radny tweetuje do prezydenta Dziuby za J***...