Międzypokoleniowy plener malarski na osiedlu A

W piątek, 13 sierpnia na Placu Św. Anny, odbył się międzypokoleniowy plener malarski organizowany przez Fundację Rozwoju Ekonomii Społecznej FRES ze środków budżetu miasta Tychy.

Plener zorganizowano w ramach programu rewitalizacji Osiedla A. Wzięło w nim udział prawie 100 osób w różnych wieku – od kilkulatków do seniorów. -

Pierwszy raz organizowaliśmy plener malarski na osiedlu A. Uczestnicy wspólnie tworzyli obrazy na sztalugach, na kartkach czy na chodniku. To była świetna zabawa oraz mnóstwo pozytywnej artystycznej energii – mówi Piotr Stoły z FRES.

Uczestnicy warsztatów wyposażeni w sztalugi, podobrazia, farby i kredy przez kilka godzin, pod okiem Andrzeja Ryszarda Czerwińskiego – malarza, rzeźbiarza, przewodniczącego Stowarzyszenia Twórców Kultury oraz organizatora plenerów i wystaw malarskich dla malarzy nieprofesjonalnych, tworzyli swoje dzieła.

Chętni mogli zabrać je ze sobą do domu. Najmłodszym pomagali także pracownicy FRES oraz wolontariusze z Tyskiej Rady Seniorów. W planach są kolejne plenery malarskie. W lipcu tego roku podobny plener zorganizowano na os. O. Wzięło w nim udział prawie. 200 osób.

czytaj więcej:

Studio dekorasyon vngzm4 P2 B Ts unsplash

Pracownicy TZUK uczą się zmian klimatu

Uszkodzona instalacja artystyczna

Ktoś zdewastował tyską instalację "Meluzyny"

Zobacz jak zmienił się tunel pod aleją Jana Pawła II w Tychach

Podziemne przejście pod al. Jana Pawła II zmieniło wygląd

L 13

Rusza polska edycja MEDS Revival 2021 w Tychach

Jo hilton Z Lts J Xw Q2 Fg unsplash

Darmowe warsztaty z języka migowego w mieście

Wernisaż Tichauer Art Gallery

Prawdziwe artystyczne delikatesy w Tichauer Art Gallery

Modyfikacja świateł

Oświetlenie boiska Tychy Falcons zostanie zmodyfikowane