Międzypokoleniowy plener malarski na osiedlu A

W piątek, 13 sierpnia na Placu Św. Anny, odbył się międzypokoleniowy plener malarski organizowany przez Fundację Rozwoju Ekonomii Społecznej FRES ze środków budżetu miasta Tychy.

Plener zorganizowano w ramach programu rewitalizacji Osiedla A. Wzięło w nim udział prawie 100 osób w różnych wieku – od kilkulatków do seniorów. -

Pierwszy raz organizowaliśmy plener malarski na osiedlu A. Uczestnicy wspólnie tworzyli obrazy na sztalugach, na kartkach czy na chodniku. To była świetna zabawa oraz mnóstwo pozytywnej artystycznej energii – mówi Piotr Stoły z FRES.

Uczestnicy warsztatów wyposażeni w sztalugi, podobrazia, farby i kredy przez kilka godzin, pod okiem Andrzeja Ryszarda Czerwińskiego – malarza, rzeźbiarza, przewodniczącego Stowarzyszenia Twórców Kultury oraz organizatora plenerów i wystaw malarskich dla malarzy nieprofesjonalnych, tworzyli swoje dzieła.

Chętni mogli zabrać je ze sobą do domu. Najmłodszym pomagali także pracownicy FRES oraz wolontariusze z Tyskiej Rady Seniorów. W planach są kolejne plenery malarskie. W lipcu tego roku podobny plener zorganizowano na os. O. Wzięło w nim udział prawie. 200 osób.