Mieszkańcy pomogli zatrzymać poszukiwanego recydywistę. Teraz grozi mu 13 lat więzienia

Komenda Miejska Policji w Tychach poinformowała o zatrzymaniu poszukiwanego. W ujęciu mężczyzny pomogli mieszkańcy Tychów.

Unsplash.com
Więzienie

Tyscy policjanci we współpracy z mieszkańcami zatrzymali poszukiwanego 59-latka. Dzielnicowi w swoich rejonach dzięki rozmowie z mieszkańcami uzyskali informacje na temat poszukiwanego mężczyzny.

Zatrzymanie dzięki współpracy z mieszkańcami

– Współpraca z mieszkańcami w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas” daje kolejne efekty. Rozpoznanie dzielnicowych w swoim rejonie zakończyło się zatrzymaniem 59-latka, który poszukiwany był celem doprowadzenia do aresztu śledczego. Ponadto mężczyzna poruszał się pojazdem pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów – poinformowali tyscy mundurowi.

Policjantom dzięki uzyskanym informacjom udało się ustalić, gdzie przebywa poszukiwany mężczyzna. W trakcie zatrzymania mężczyzna poruszał się mercedesem. Mundurowi zatrzymali pojazd do kontroli drogowej, która potwierdziła, że zatrzymany jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Tychach. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, który złamał w warunkach recydywy.

Kara więzienia dla recydywisty

Poszukiwany został doprowadzony do aresztu śledczego. Kara jaka grozi mężczyźnie za popełnione czyny wynosi 13 lat więzienia.

– Pamiętajmy, nie reagując na zachowania nie zgodne z prawem dajemy sprawcom przyzwolenie na kontynuację przestępczego procederu. Dlatego zgodnie z myślą kampanii „Nie Reagujesz-Akceptujesz” apelujemy o właściwą reakcję i dziękujemy za każdą informację, która może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa w naszym mieście – przypominają policjanci.