Mikołaj i Superbohaterowie – KS Ronin rusza z akcją wigilijnej pomocy dla najbiedniejszych

Jak co roku Klub Sportowy Ronin organizuje zbiórkę pieniędzy na wigilijne kolacje dla najbardziej potrzebujących. W tym roku, przy okazji wesprze również lokalną gastronomię.

Ksronin

Organizatorami akcji są Sebastian Szut, Jakub Witecki oraz Radosław Galant, znani właśnie jako Mikołaj i Superbohaterowie. To związaniu z klubem Ronin i GKS Tychy ludzie, którzy co roku organizują pomoc dla najbardziej potrzebujących, aby również oni mogli zjeść tradycyjną, wigilijną kolację.

Na czym polega cała akcja? Organizatorzy zbierają środki na zakup wigilijnej kolacji dla najbardziej potrzebujących, a następnie kupują gotowe jedzenie w restauracjach, które w tym roku również zostały poszkodowane przez pandemię koronawirusa. Jak możemy przeczytać na Facebooku wydarzenia, organizatorzy zachęcają każdego, kto ma taką możliwość do wpłacenia 400 złotych na wskazane konto. Ta stawka to, jak piszą organizatorzy, średni koszt wigilijnej kolacji, jednak można wpłacić na ten cel również mniej pieniędzy. Poza tym, w akcję można włączyć się również pomagając w namierzeniu najbardziej potrzebujących tyszan, lub po prostu udostępniając wydarzenie na Facebooku tak, aby jak najwięcej osób dowiedziało się o akcji.

W tym roku, kolacje będą przygotowane przez restaurację Rock and Rondel oraz bar mleczny Andromeda. Jak mówią organizatorzy, wybrali oni te lokale, ponieważ one same niejednokrotnie wspierały potrzebujących. Bar mleczny Andromeda włączył się m.in. w akcję „Podziel się Posiłkiem z Bezdomnymi” (w pasażu stoi lodówka socjalna, do której można przynieść jedzenie, z którego mogą skorzystać np. osoby bezdomne), natomiast restauracja Rock and Rondel w początkach pandemii brała czynny udział w gotowaniu posiłków dla medyków. Z tego też względu, organizatorzy akcji postanowili, że kolacja zakupiona w tych lokalach będzie w normalnej cenie, bez rabatów – ponieważ gastronomia również potrzebuje w tym czasie pomocy i wsparcia.

Do akcji oficjalnie dołączył się radny Tychów Krzysztof Król, który zapowiedział, że całą swoją grudniową dietę przeznaczy właśnie na cel akcji Mikołaj i Superbohaterowie. Za tym ciosem poszli również inni radni – w akcji wezmą udział m.in Anita Skapczyk, Michał Kasperczyk czy Sławomir Sobociński. Akcja szybko zebrała grono fanów – już w ciągu dwóch pierwszych dni na rzecz akcji zebrano aż 11 100 złotych.

Wszyscy, którzy są zainteresowani włączeniem się w akcję (zarówno jako osoba wpłacająca, jak i taka, która może pomóc w znalezieniu potrzebujących) mogą kontaktować się z klubem sportowym Ronin przez Facebooka oraz mailowo pod adresem: klub@ksronin.pl.