Mikołaj wraz z policjantami patrolował Tychy! Rozdawał prezenty i wiedzę!

W poniedziałek 6 grudnia 2021 roku, w Tychach podczas patrolu tyskiego osiedla strażnikom miejskim i policjantom towarzyszył Święty Mikołaj wraz z pomocnicami. Nietypowy patrol rozdawał mieszkańcom prezenty.

Patrol dzielnicowych , który wraz ze strażnikami miejskimi i Św. Mikołajem przechadzał się ulicami miasta w rejonie tyskiego osiedla A. Mikołajkowa akcja była wynikiem współpracy z przedstawicielkami Fundacji Rozwoju Ekonomii Społecznej w Tychach, które wcieliły się w pomocnice Św. Mikołaja.

Porady Św. Mikołaja w Tychach

O bezpieczeństwie w ramach kampanii „Dzielnicowy bliżej nas”, rozmawiali nie tylko mundurowi, ale i sam Mikołaj. Dzieci oprócz drobnych prezentów otrzymały dawkę wiedzy. Największe emocje patrol wzbudził wśród najmłodszych, jednak jak zaznaczają policjanci i dorośli z pewnością skorzystają z porad mundurowych.

– W celu ograniczenia przypadków związanych z oszustwami przez internet została stworzona ulotka promująca właściwe zachowania w sieci. Wszystko dzięki współpracy mundurowych z Urzędem Miasta w Tychach oraz Fundacją Rozwoju Ekonomii Społecznej w Tychach – informuje Komenda Miejska Policji w Tychach.

Cel przedświątecznej akcji

Akcja profilaktyczna miała na celu przede wszystkim zwrócić uwagę na bezpieczeństwo. W okresie przedświątecznym jesteśmy narażeni zarówno na niebezpieczeństwo w sieci w związku z zakupami prezentów, ale też na ataki kieszonkowców oraz zagrożenia na drodze. Zwiększony ruch, ograniczona widoczność, trudne warunki drogowe, pośpiech czy świąteczne rozkojarzenie to wszystko wymaga od kierowców i pieszych szczególnej uwagi.

– Każdy z nas chciałby, aby ten świąteczny czas przeżyć w zdrowiu i miłej atmosferze, dlatego przypominany, że to właśnie najczęściej od nas samych zależy czy tak będzie. Każda inicjatywa na rzecz poprawy bezpieczeństwa może zapobiec wypadkom. Zatem nie śpieszmy się, nośmy odblaski i przestrzegajmy obowiązujących przepisami – Przypominają tyscy policjanci.