Mikołów: Zderzenie osobówek na Górce Mikołowskiej. Sprawca miał ponad 3 promile alkoholu

Jak informuje portal 112tychy.pl w piątek, 4 lutego 2022 r., na ul. Krakowskiej w Mikołowie doszło do groźnie wyglądającego zderzenia dwóch samochodów. Sprawca miał ponad 3 promile alkoholu w w organizmie.

Około godziny 19.00 w rejonie Górki Mikołowskiej w Mikołowie doszło do groźnie wyglądającego zderzenia osobówek marki BMW i Volkswagen. Na miejsce zdarzenia wysłano zespół ratowników medycznych, zastępy mikołowskich strażaków i patrol policji. W tracie działań służb na miejscu prawy pas w kierunku Katowic był wyłączony z ruchu.

Ponad 3 promile alkoholu

Osoby biorące udział w zderzeniu na szczęście nie doznały poważnych obrażeń i nie było konieczności hospitalizacji. Kierowcy pojazdów zostali poddani badaniem alkomatem. Kierujący BMW okazał się być trzeźwy w przeciwieństwie do kierowcy Volkswagena, który „wydmuchał” 3,1 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do mikołowskiej komendy policji w celu wykonania dalszych czynności.

Finał sprawy będzie miał miejsce w sądzie

Z ustaleń pracujących na miejscu funkcjonariuszy wynika, że sprawcą zdarzenia drogowego miał być kierowca Volkswagena, który nie zachował należytej ostrożności i prędkości, a następnie uderzył w BMW. Działania na miejscu trwały około dwie godziny. Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie prowadzą dalsze postępowanie w tej sprawy. Ostatecznie sąd zadecyduje o finale zajścia.

czytaj więcej:

Kierowca volvo w Mikołowie stracił prawo jazdy

7 km/h więcej i już nie ma prawa jazdy. Kierowca w Mikołowie

Zderzenie w Łaziskach Górnych

Łaziska Górne: Kierowca wjechał w tył samochodu

Poszukiwany mężczyzna

Policja poszukuje włamywacza. Rozpoznajesz?

Pościg ulicami Mikołowa

Pościg na ulicach Mikołowa

50 678139

Oszust wyłudził 80 tysięcy złotych!

Przejście dla pieszych

Śmiertelne potrącenie na DK 44

106kmh

37-latek z Tychów stracił prawo jazdy