Mikołów: Zderzenie osobówek na Górce Mikołowskiej. Sprawca miał ponad 3 promile alkoholu

Jak informuje portal 112tychy.pl w piątek, 4 lutego 2022 r., na ul. Krakowskiej w Mikołowie doszło do groźnie wyglądającego zderzenia dwóch samochodów. Sprawca miał ponad 3 promile alkoholu w w organizmie.

Około godziny 19.00 w rejonie Górki Mikołowskiej w Mikołowie doszło do groźnie wyglądającego zderzenia osobówek marki BMW i Volkswagen. Na miejsce zdarzenia wysłano zespół ratowników medycznych, zastępy mikołowskich strażaków i patrol policji. W tracie działań służb na miejscu prawy pas w kierunku Katowic był wyłączony z ruchu.

Ponad 3 promile alkoholu

Osoby biorące udział w zderzeniu na szczęście nie doznały poważnych obrażeń i nie było konieczności hospitalizacji. Kierowcy pojazdów zostali poddani badaniem alkomatem. Kierujący BMW okazał się być trzeźwy w przeciwieństwie do kierowcy Volkswagena, który „wydmuchał” 3,1 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do mikołowskiej komendy policji w celu wykonania dalszych czynności.

Finał sprawy będzie miał miejsce w sądzie

Z ustaleń pracujących na miejscu funkcjonariuszy wynika, że sprawcą zdarzenia drogowego miał być kierowca Volkswagena, który nie zachował należytej ostrożności i prędkości, a następnie uderzył w BMW. Działania na miejscu trwały około dwie godziny. Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie prowadzą dalsze postępowanie w tej sprawy. Ostatecznie sąd zadecyduje o finale zajścia.