Mimo kary pozbawienia wolności oszukał budowlańców na ponad 70 tys. zł. Usłyszał 11 zarzutów

Policjanci z mikołowskiej komendy poinformowali o 29-latku, któremu przedstawiono 11 zarzutów. Podejrzany fałszował dokumenty i oszukał trzy firmy budowlane na kwotę ponad 70 tys. złotych. Mężczyzna był już karany.

Unsplash.com
Oszust Mikołów
Śmierć mężczyzny w Tychach

Może Cię zainteresować:

Śmierć mężczyzny przy przystanku autobusowym w Tychach

Autor: Redakcja

07/03/2022

Prokuratura Rejonowa w Mikołowie zleciła mikołowskim mundurowym przeprowadzenie dochodzenia. Dotyczyło oszustwa zgłoszonego przez trzy miejscowe firmy budowlane. Poszkodowani dostarczyli kopie dokumentów, w tym kopie faktur, wiadomości e-mail i zleceń przewozowych.

Oszukiwał mimo kary pozbawienia wolności

Śledczy z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą po wnikliwej analizie materiału dowodowego, poszerzonego o przesłuchania świadków i inne ustalenia dotarli do sprawcy. Był nim 29-letni mikołowianin, który odbywając karę pozbawienia wolności w systemie dozoru elektronicznego oszukiwał budowlańców.

Do oszustw miało dochodzić od kwietnia do lipca 2021 roku. W toku dochodzenia okazało się, że 29-letni mieszkaniec Mikołowa podawał się za przedstawiciela należącej do swojego brata firmy. Zlecał firmom budowlanym wykonanie szeregu usług, które zostały terminowo zrealizowane. Żadnej z wystawionych przez firmy faktur nie zapłacił. Jednak wysyłał im sfałszowane potwierdzenia przelewów pieniędzy.

11 zarzutów i 8 lat więzienia

Po kilku miesiącach żmudnego dochodzenia, policjanci przedstawili mężczyźnie 11 zarzutów sfałszowania dokumentów i oszustwa na łączną kwotę ponad 70 tysięcy złotych. Na początku tego roku do Sądu Rejonowego w Mikołowie wpłynął akt oskarżenia przeciwko 29-latkowi. Oszust ponownie stanie przed sądem. Grozi mu do 8 lat więzienia.

czytaj więcej:

Zrzut ekranu 2023 04 6 o 18 44 41

Bił ojca i wezwany patrol. Trudna interwencja w Łaziskach

Puszka piwa

Ścigany listem gończym za oszustwa wpadł przez puszkę piwa

Krakow balice

Oszust wpadł po 20 latach na lotnisku pod Krakowem

Pieniądze

Senior oszukany metodą "na policjanta"

Policja 112

Mikołów: atakował policjanta, chciał go ubłagać rybami

Zderzenie w Łaziskach Górnych

Łaziska Górne: Kierowca wjechał w tył samochodu

Poszukiwany mężczyzna

Policja poszukuje włamywacza. Rozpoznajesz?