Mimo kary pozbawienia wolności oszukał budowlańców na ponad 70 tys. zł. Usłyszał 11 zarzutów

Policjanci z mikołowskiej komendy poinformowali o 29-latku, któremu przedstawiono 11 zarzutów. Podejrzany fałszował dokumenty i oszukał trzy firmy budowlane na kwotę ponad 70 tys. złotych. Mężczyzna był już karany.

Unsplash.com
Oszust Mikołów
Śmierć mężczyzny w Tychach

Może Cię zainteresować:

Śmierć mężczyzny przy przystanku autobusowym w Tychach

Autor: Redakcja

07/03/2022

Prokuratura Rejonowa w Mikołowie zleciła mikołowskim mundurowym przeprowadzenie dochodzenia. Dotyczyło oszustwa zgłoszonego przez trzy miejscowe firmy budowlane. Poszkodowani dostarczyli kopie dokumentów, w tym kopie faktur, wiadomości e-mail i zleceń przewozowych.

Oszukiwał mimo kary pozbawienia wolności

Śledczy z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą po wnikliwej analizie materiału dowodowego, poszerzonego o przesłuchania świadków i inne ustalenia dotarli do sprawcy. Był nim 29-letni mikołowianin, który odbywając karę pozbawienia wolności w systemie dozoru elektronicznego oszukiwał budowlańców.

Do oszustw miało dochodzić od kwietnia do lipca 2021 roku. W toku dochodzenia okazało się, że 29-letni mieszkaniec Mikołowa podawał się za przedstawiciela należącej do swojego brata firmy. Zlecał firmom budowlanym wykonanie szeregu usług, które zostały terminowo zrealizowane. Żadnej z wystawionych przez firmy faktur nie zapłacił. Jednak wysyłał im sfałszowane potwierdzenia przelewów pieniędzy.

11 zarzutów i 8 lat więzienia

Po kilku miesiącach żmudnego dochodzenia, policjanci przedstawili mężczyźnie 11 zarzutów sfałszowania dokumentów i oszustwa na łączną kwotę ponad 70 tysięcy złotych. Na początku tego roku do Sądu Rejonowego w Mikołowie wpłynął akt oskarżenia przeciwko 29-latkowi. Oszust ponownie stanie przed sądem. Grozi mu do 8 lat więzienia.